Xeon X5460 ve Foxcon G41MXE Sistem Açılmıyor

Yardimci olur musunuz ? Anakartim desteklediği halde desteklemiyor diyor. Deli oldum.
Screenshot_2019-02-07-12-54-29-341_com.alibaba.aliexpresshd.jpeg

Merhabalar, mod stickeri dikkatlice yapıştırdım.
Cpuyu değiştirdim ve taktım. Sorunsuz açıldı. Sıcaklık normal gibi gozukuyor bu işlemci için. Bu işlemciyi G41MXE anakartta kullanacak arkadaslar için lütfen Mod stickerı unutmayin ve BIOS'u guncellemeyi hiç unutmayın. Yardim edenler icin teşekkür ederim.
1549550095714.jpeg

Merhabalar, mod stickeri dikkatlice yapıştırdım.
Cpuyu değiştirdim ve taktım. Sorunsuz açıldı. Sıcaklık normal gibi gozukuyor bu işlemci için. Bu işlemciyi G41MXE anakartta kullanacak arkadaslar için lütfen Mod stickerı unutmayin ve BIOS'u guncellemeyi hiç unutmayın. Yardim edenler icin teşekkür ederim.Eki Görüntüle 367097
aynı sorun bende de var ıslemcıyı takıyorum acıyorum ekran gelmeden guc kesılıyor. bıraz ugrastım soguttum ve guc kesılmesını onledım hayla ekran yok ama uzerındekı stıcker da sorun var gıbı degıstırsem sısteme goruntu alırmıyım. goruntu almadan bu ıslemcı ıcın nasıl bıos guncellerım not anakart p5qc bu arada 05445453208 numaraya sms atarsan sorunu daha hızlı cozerız wp mesajını geremem wp numaram baska

aynı sorun bende de var ıslemcıyı takıyorum acıyorum ekran gelmeden guc kesılıyor. bıraz ugrastım soguttum ve guc kesılmesını onledım hayla ekran yok ama uzerındekı stıcker da sorun var gıbı degıstırsem sısteme goruntu alırmıyım. goruntu almadan bu ıslemcı ıcın nasıl bıos guncellerım not anakart p5qc bu arada 05445453208 numaraya sms atarsan sorunu daha hızlı cozerız wp mesajını geremem wp numaram baska
Bir donanımciya yani teknik servise götürürsen senin icin modlayacaktir. Riskli diyeceklerdir ama unutma iyi bir donanimci icin risk yoktur. Bilindik iyi bir servise götür. Kısaca nedeni BIOS un güncellenmesi gerekiyor, dediklerinin aynısını yaşamıştım. Stickerinda sorun olduğunu düşünmüyorum.

Hayir modlamayi eski işlemcinle yapman lazim xeonu takarsan açmaz ki :D Yoksa teknik servise vermen gerekir.
aslında ben bıraz bılıyorum ama korkuyorum denesemmı kı
3-4 farklı bıos modladık ama yapamadık. hadı guç yetmıyordur dedık,500w taktık ama lanet olası sıyah ekrandan kurtulamadık. asus p5qc anakartım ve e6500 dual core taktık calısıyor sorunsuz ama e8500 ve e7500 da da sıyah ekranda kalıyor. lanet ettım ı7 kuruyorum. bu parçaları da bır yere kaldırırım artık. pess dedım..
Xeon işlemcileri BIOS modlama işlemi yapmadan Windows 10 işletim sisteminde kullanamazsınız. Ek olarak bu BIOS modlama işlemi Xeon işlemcilerin sıcaklığını düşürüyor. http://genius239239.myweb.hinet.net/771/ bu siteden anakartınızın modeline uygun dosyayı indirip BIOS'u modlamanızı öneririm.
Not: X5460 yüksek TDP değerine sahip olduğu için stok fan ile soğutmanız çok zor olur. Kule tipi işlemci soğutucularından almanızı öneririm.
Eki Görüntüle 365513
merhaba! bende de aynı sorun var.
dediğiniz gibi bizde biosu bu siteden ve daha bircok siteden (asusun kendi sayfası dahil) son sisteme guncellledik ve x5460 modlamasını birçok siteden yaptık. evet ilk baştaki başlatmaya göre ısısı düşmüştü ama görüntü yine alamadım. anakart asus p5qc 775pin 16gb ddr2 ve 8gb ddr3 4+2 slot bir anakart ve 2. el aldım. amacım macera yasamak overclock denemeleri yapmak vs idi ve e6500 dan baska bi islemci çalıstıramadım.(e7500, e8500, x5460) bu taktıklarımın hiçbirisinde ekranda görüntü alamadım. sorunu cozemiyorum. acill destek lutfen.

Son düzenleme:

3-4 farklı bıos modladık ama yapamadık. hadı guç yetmıyordur dedık,500w taktık ama lanet olası sıyah ekrandan kurtulamadık. asus p5qc anakartım ve e6500 dual core taktık calısıyor sorunsuz ama e8500 ve e7500 da da sıyah ekranda kalıyor. lanet ettım ı7 kuruyorum. bu parçaları da bır yere kaldırırım artık. pess dedım..

merhaba! bende de aynı sorun var.
dediğiniz gibi bizde biosu bu siteden ve daha bircok siteden (asusun kendi sayfası dahil) son sisteme guncellledik ve x5460 modlamasını birçok siteden yaptık. evet ilk baştaki başlatmaya göre ısısı düşmüştü ama görüntü yine alamadım. anakart asus p5qc 775pin 16gb ddr2 ve 8gb ddr3 4+2 slot bir anakart ve 2. el aldım. amacım macera yasamak overclock denemeleri yapmak vs idi ve e6500 dan baska bi islemci çalıstıramadım.(e7500, e8500, x5460) bu taktıklarımın hiçbirisinde ekranda görüntü alamadım. sorunu cozemiyorum. acill destek lutfen.
Arkasinda mod sticker var mı fotoğrafını cekip atar mısınız işlemcinin ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı