XFX 7900 XT WattMan hatası veriyor

XMP açtıktan sonra RAM frekansını manuel olarak 6000 MHz'ye al.

UCLK = MCLK yap.

Dram voltajına, VDDIO ve VDDQ voltajına da 1.35 ver. Kaydet çık.
1712261088176.png

1712261110624.png

Konu ekran kartı ile alakalı değil ki zaten. Arkadaş 5-10 saniye oyunlar donuyor diyor bu diğer bileşenlerle alakalı. Benim de aklıma direkt 1:2 modda çalışan 6800 MHz RAM geldi =D

3080 1.5 aydır 0 sıkıntı çektim :D

Konu ekran kartı ile alakalı değil ki zaten. Arkadaş 5-10 saniye oyunlar donuyor diyor bu diğer bileşenlerle alakalı. Benim de aklıma direkt 1:2 modda çalışan 6800 MHz RAM geldi =D

CS'de olduğunu belirtmiş hocam. Geçenlerde de bir arkadaş böyle bir neden yüzünden konu açtı. 24.1.1 sürümüne döndürttük sorun çözüldü. Bu aralar çok şikayet görüyorum bu 24.3.1 sürümünde. Sizde haklısınız RAM kaynaklı olabilir.

5-10 saniye donmasının sebebi de DDR5'te ECC yani hata düzeltme var. Bellek okuyamadıgında tekrar ECC devreye giriyor ve mavi ekran vs. yemiyor bilgisayar sadece takılıyor.

R

Onayla ve çık ayrıca tofitayı da ye :)

Ahaha.

CS'de olduğunu belirtmiş hocam. Geçenlerde de bir arkadaş böyle bir neden yüzünden konu açtı. 24.1.1 sürümüne döndürttük sorun çözüldü. Bu aralar çok şikayet görüyorum bu 24.3.1 sürümünde. Sizde haklısınız RAM kaynaklı olabilir.

RAM düşürdük test yapayım yaparsa sürüm düşüreceğim DDU ile öylede yaparsa BIOS tuşuyla oynayacağım deneyeceğim paso.

Bu arada benden bilgili insana tapabilirim :D

Ve ayrıca bu sefer sorununu videoya almaya çalışırsan çok daha iyi olur. Afterburner ya da capframe açık olacak şekilde GPU/CPU kullanımları gözüksün.

5-10 saniye donmasının sebebi de DDR5'te ECC yani hata düzeltme var. Bellek okuyamadıgında tekrar ECC devreye giriyor ve mavi ekran vs. yemiyor bilgisayar sadece takılıyor.

r

Onayla ve çık ayrıca tofitayı da ye :)
o tofita 10 sene kalsa yemem hazır yemiyorum önüme koyuyorlar glikoz-fruktoz şurubu dolu :D
ama sonradan fark ettim.

Ekran kartı driverleriniz güncel mi? Bu yüzden AMD ekran kart almayın diyoruz.

Hocam sen ne yaptın. Birazdan AMD fanboyları gelir buraya.:D dediğin doğru insanlar sanki bizim NVIDIA fanboyu olduğumuzu sanıyorlar. Hayır kaliteli ürün alıyoruz. Aldığımız paranın karşılığını alıyoruz.

Hocam sen ne yaptın. Birazdan AMD fanboyları gelir buraya.:D dediğin doğru insanlar sanki bizim NVIDIA fanboyu olduğumuzu sanıyorlar. Hayır kaliteli ürün alıyoruz. Aldığımız paranın karşılığını alıyoruz.

Bu olayı anlatmaya çalışıyorum dislike yağmuruna tutuyorlar

Bu olayı anlatmaya çalışıyorum dislike yağmuruna tutuyorlar

3070 Ti ile beraber yaklaşık 4 yıldır ndiva kullanıyorum. Bir kez mavi ekran aldım. Windows güncellemelerini yapmadım. Format attım her şey kendine geldi. O günden beri hiç şikayetim olmadı. Bu işte iyiler. AMD işlemci de iyi. Fark aça aça geliyor.

Geri
Yukarı