XFX ekran kartları nasıl?

ertugrul k

Kilopat
Arkadaş AMD 6600XT ASUS modeli 7600 TL XFX swft modeli 7000 TL. Sizce XFX alınır mı? Ayrıca XFX markasın da quıc ve swft diye ayrılıyor. Farkları nedir?

XFX iyi markadır alabilirsiniz.
Quick ve Swift arasında model farkı var. Quick daha üst model sanırsam.

MERC > QICK > SWFT

6600 ve 6600 XT'de XFX'lerin fabrika çıkışlı BIOS'unda fan devir ayarları kötü. Elle düzeltirsen ısınmıyorlar. Ama SWFT modelini direkt olarak önermiyorum.

Farkı görmen açısından 2 görsel bırakıyorum.

1. görselde bütün kartların stok haldeki fan profilini görüyorsun. 2. görselde ise hepsi 35 dBA ses çıkartacak şekilde fan profili ayarlanıyor.

Screenshot_2022-05-26-00-26-43-253_com.android.chrome.jpg

cooler-performance-comparison.png

XFX MERC modeli tam olarak 14 derece daha serin bir hale geliyor. Diğer modellerde ise bu serinleşme 2-3 derece kadar fark ediyor. Bu da ilk yazdığım cümlenin doğruluğunu kanıtlıyor.

Garanti dışında sorun yaşamazsın. Garanti için ithalatçı firma yada Türkiye distribütörü ile iletişim kurman lazım.

6700xt ye kadar olan kartları iyi sayılmaz ama 6700xt ve üstü kartları en iyi soğutmalı kartlar arasında sıvı soğutmaları saymazsak.

Kaliteli markadır. Kart tasarımları da gayet hoştur. Eskiden neredeyse tüm kartlarında kartın üst kısmında üzerinde XFX yazan bir demir bulunurdu. Ayrıca model isimlendirmelerinde bolca X harfini kullanır.

Bkz: XFX RX 580 XXX Edition

Önceden çok kısa bir süre 8600 GTS XXX Edition modelini kullanmıştım.

1653557508613.png

Son düzenleme:

Geri
Yukarı