XFX RX 5500 XT 8 GB yüksek sıcaklık değerleri

Stropower68

Centipat
Merhabalar. RX 5500 XT 8 GB ekran kartımda Apex Legends oynarken (bazıları orta, bazıları düşük ayarlarda) GPU junctıon sıcaklığı 93 derecelerde, fan 2300 RPM'lerdde geziyor. Neredeyse aynı sisteme sahip arkadaşımın ekran kartı sıcaklığı çok daha düşük derecelerde çalışıyor. Sistemi alalı 6 ay olmadı. Kasam Corsair Carbide serisi Spec Delta. Sizce garantiye yollamalı mıyım? Belki bir sorunu çıkar.

Hocam merhaba öncelikle.
Kasanızın önünün büyük bir kısmı cam. Yeterli hava akışı sağlamıyor olabilir kartınız için.
Arkadaşınızda da aynı kasadan var ama sıcaklık değerleri çok aşağıdaysa fanlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Yönleri düzgün mü değil mi diye.
Uzay montaj olarak sistemi tekrar kurup da sıcaklık değerlerine bakarsanız sorun kasadan mı değil mi anlayabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Marka kötü soğutma konusunda özellikle çok kötü verebileceğim tek tavsiye iyi bir termal macun al ve kasanın yan panelini çıkart. Kartı iade etme ya da farklı bir markanın modeli ile değiştirme şansın varsa iyi olur. Oyunlarda da FPS'yi monitörüne göre limitle.

Hocam merhaba öncelikle.
Kasanızın önünün büyük bir kısmı cam. Yeterli hava akışı sağlamıyor olabilir kartınız için.
Arkadaşınızda da aynı kasadan var ama sıcaklık değerleri çok aşağıdaysa fanlarınızı kontrol etmenizi öneririm. Yönleri düzgün mü değil mi diye.
Uzay montaj olarak sistemi tekrar kurup da sıcaklık değerlerine bakarsanız sorun kasadan mı değil mi anlayabilirsiniz diye tahmin ediyorum.

Kasadaki mesh bölüm hava akışı için gayet yeterli.

Marka kötü soğutma konusunda özellikle çok kötü verebileceğim tek tavsiye iyi bir termal macun al ve kasanın yan panelini çıkart. Kartı iade etme ya da farklı bir markanın modeli ile değiştirme şansın varsa iyi olur. Oyunlarda da FPS'yi monitörüne göre limitle.
Kasayı alalı 6 ay olmuyor, montajlı bir şekilde termal macunuyla geldi. Ayrıca kartı almadan önce araştırmıştım, çift kartlı ve soğutmasının çok kötü olduğu yazmıyordu. Monitörtim 165 hz. Zaten o ayarlarda 165 alamıyorum.

Cevabın burada;

Yeni konular

Geri
Yukarı