XFX RX 5700 XT sıcaklık sorunu

sasbasa48

Centipat
Arkadaşlar XFX RX 5700 XT RAW II Ultra ekran kartına sahibim. Witcher 3 oyununda GPU %99 kullanırken;

GPU sıcaklığı 73 derece.

Bağlantı yeri sıcaklığı ise 96-97 dereceyi görüyor.

Bağlantı yeri sıcaklığı VRAM sıcaklığı mıdır? Bu sıcaklık değerlerinde bir sorun var mı?

Kullandığım kasa Cooler Master MB511 kasası arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam keşke XFX almadan önce sorup soruştursaydınız. Genelde aşırı ısınma yapıyor, çoğu yabancı forumda da bahsi geçtiği üzere. Yeni aldıysanız ve iade etme şansınız varsa Sapphire almanızı tavsiye ederim. Aksi bir durum söz konusuysa undervolt yaparak, performanstan biraz kısıp sıcaklığı düşürebilirsiniz. YouTube'da nasıl yapılacağı mevcut.

Hocam keşke XFX almadan önce sorup soruştursaydınız. Genelde aşırı ısınma yapıyor, çoğu yabancı forumda da bahsi geçtiği üzere. Yeni aldıysanız ve iade etme şansınız varsa Sapphire almanızı tavsiye ederim. Aksi bir durum söz konusuysa undervolt yaparak, performanstan biraz kısıp sıcaklığı düşürebilirsiniz. YouTube'da nasıl yapılacağı mevcut.
Adamın sıcaklıkları gayet normal, direkt kartı kötülemeden önce bir okusanız keşke. 73 derece yüksek bir sıcaklık değil.

Kartı kötülemedim, farkındaysanız marka hakkında okumalarıma dayanarak yorumda bulundum. Okumamı da yaptım. Şu anda olmasa bile ileride sorunla karşılaşabilir. Ayrıca kendim alacakken sonradan Sapphire markasını satın aldım. Önce siz okusaydınız keşke yorumumu.

Hocam 2800 liraya aldım ben ekran kartını İncehesap Gaming gecesi ürünlerinde o fiyata başka bir RX 5700 XT alamayacağımı düşünüyorum. GPU sıcaklığı 73 derece bence fazla değil ama ben bağlantı yeri sıcaklığı nedir? Neden 95 derece? Merak ettiğim konular bunlardı. Yine de çok teşekkür ederim yanıtınız için.

Adamın sıcaklıkları gayet normal, direkt kartı kötülemeden önce bir okusanız keşke. 73 derece yüksek bir sıcaklık değil.

Teşekkür ederim arkadaşlar. GPU bağlantı yeri sıcaklığının 95 derece olması normal yani. GPU sıcaklığı ise 73 civari.

Arkadaşlar XFX RX 5700 XT RAW II Ultra ekran kartına sahibim. Witcher 3 oyununda GPU %99 kullanırken;

GPU sıcaklığı 73 derece.

Bağlantı yeri sıcaklığı ise 96-97 dereceyi görüyor.

Bağlantı yeri sıcaklığı VRAM sıcaklığı mıdır? Bu sıcaklık değerlerinde bir sorun var mı?

Kullandığım kasa Cooler Master MB511 kasası arkadaşlar.
bu sıcaklıkları hangi ayarlarda görüyorsunuz? 1080p ultra? 2K ultra?

Yeni konular

Geri
Yukarı