Elektronik XFX Speedster MERC 310 AMD Radeon RX 7900 XT - 19.699,00 TL

Bence daha çok vram kullanması daha çok vram olmasından dolayı.

Donanımından mimarisine, yazılımdan sürücü optimizasyonuna kadar her şeyiyle değişen bir değer bu.
Rakibi 7900XT, 899 dolardan çıktığı için 4070 Ti 799 dolardan çıktı.

NVIDIA VRAM politikasının kendi canını yakacağını biliyor, cimrilik bir yere kadar. AMD CUDA'ya karşı hızlı adımlar atarken NVIDIA yerinde sayamaz, en azından VRAM politikasını biraz değiştirme vakti geldi.

RTX 4060 Ti 16 GB sürpriz değildi, sırada RTX 4080 Ti 20 GB gibi bir kart da görebiliriz. Aralara erişilebilir yüksek VRAM'li kart koymak zorundalar hem iş hem oyun için alacaklara hitap etmek için.

4060 Ti 16GB ile tamamen eğleniyorlar bizle. 3070'in bile gerisinde bir karta 500 dolar fiyat çektiler. Tam Nvidia'lık bir hareket.

Son düzenleme:
4060 Ti 16GB ile tamamen eğleniyorlar bizle. 3070'in bile gerisinde bir karta 500 dolar fiyat çektiler. Tam Nvidia'lık bir hareket.

Senlik bir durum yok ama iş yapacak birisi olarak 10/10 kart benim için. CUDA çekirdekleri + VRAM ve $500 yeterli. 4070 Ti'a 300 fazla vereceğim hızlı ama 4 GB eksik, 4080 alsam kat kat daha pahalı.

Kısaca 4060 Ti 16 GB güzel kart, RTX 3060 12 GB'ın en çok satan 3000 serisi kart olduğunu düşünürsek hitap ettiği alan çok fazla olacak diyebiliriz.

O sırada nvidya : 5070 ti 8GB yapsam Dlss 5.0 koysam nasıl olur.

İnceleyenler : WOAH Dlss 5 var fps 17 katına çıkıyor arkadaşlar WOA.

Biz : Ama ama vram ama.

Fanboylar: Dİ EL ES ES

O sırada nvidya : 5070 ti 8GB yapsam Dlss 5.0 koysam nasıl olur.

İnceleyenler : WOAH Dlss 5 var fps 17 katına çıkıyor arkadaşlar WOA.

Biz : Ama ama vram ama.

Fanboylar: Dİ EL ES ES
O kadar haklısınız ki hocam.

Kart hakkında o kadar konuşmuşuz ama yalnızca 1 adet satılmış. :D

AMD'nin pahalı kartları bizim ülkede tutmuyor. Amacı sırf oyunculuk olanlar bile uzak duruyor. Sanırım şu "AMD Wattman veriyor" olayı yüzünden. O kadar para veriyoruz sorun yaşamayalım kafası.

AMD'nin pahalı kartları bizim ülkede tutmuyor. Amacı sırf oyunculuk olanlar bile uzak duruyor. Sanırım şu "AMD Wattman veriyor" olayı yüzünden. O kadar para veriyoruz sorun yaşamayalım kafası.
Kartın satılmamasını geçtim, kartı satanda yok ki. RX 7000 serisi neredeyse sadece ilk çıktığında XT 20 bin lira XTX 25 bin idi ondan sonra çok nadiren o fiyatta ürün satışa sunuldu. XTX kullanmış biri olarak söylüyorum 25 bin liradan fazlasını vermeyin XTX için. Keza 20 bin liradan fazla da XT'ye vermeyin.

3 yıldır 6800 6800xt kullanıcısıyım. Son 1.5 yılı Asus Rog Strix LC 6800xt ile. Bu karttan o kadar memnunum ki başka bir kart alasım gelmiyor. Her ne kadar yeni seri kağıt üstünde yüzde 25'ten fazla performans sunuyor olsa da kendi kartımın üstüne 9-10 bin tl koyacak bir gereklilik göremediğimden almadım. Bence fiyat gayet güzeldi, ayrıca MERC serisi XFX de önceki kartlarımdan birisi idi. Referans kartlara göre oldukça başarılı PCB - soğutma bloğuna sahipti. Dediğim gibi benim için alınmama sebebi arada açılan makas. 10 bin tl farka değecek bir performans açığım yok henüz 2K'da.

3 yıldır 6800 6800XT kullanıcısıyım. Son 1.5 yılı ASUS ROG STRIX LC 6800XT ile. Bu karttan o kadar memnunum ki başka bir kart alasım gelmiyor. Her ne kadar yeni seri kağıt üstünde yüzde 25'ten fazla performans sunuyor olsa da kendi kartımın üstüne 9-10 bin TL koyacak bir gereklilik göremediğimden almadım. Bence fiyat gayet güzeldi, ayrıca MERC serisi XFX de önceki kartlarımdan birisi idi. Referans kartlara göre oldukça başarılı PCB - soğutma bloğuna sahipti. Dediğim gibi benim için alınmama sebebi arada açılan makas. 10 bin TL farka değecek bir performans açığım yok henüz 2K'da.

6800 XT Reddit yorumlarında ve YouTube'da izlediğim kıyaslamalarda parasının hakkını en iyi veren ekran kartlarından biri. Özellikle daha önce aldıysanız. Karta gelen güncellemeler ile çok iyi olduğuna dair yorumlar okudum. Yeni ekran kartı alacaksanız 1-2 nesil daha beklenebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

6800 XT Reddit yorumlarında ve YouTube'da izlediğim kıyaslamalarda parasının hakkını en iyi veren ekran kartlarından biri. Özellikle daha önce aldıysanız. Karta gelen güncellemeler ile çok iyi olduğuna dair yorumlar okudum. Yeni ekran kartı alacaksanız 1-2 nesil daha beklenebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İncelemeyi görmemiştim, evet 2021 ortalarından beri bu kartı kullanıyorum. 6800XT gerçekten nokta atışı bir seviye ki kullandığım kartta en beğendiğim özellik inanılmaz sessiz ve soğuk. Resident evil 4 ultra ayarlarda dahi sıcaklık 58 derecenin üstüne geçmiyor. İmkanım olduğu sürece sıvı soğutmalı kart almaya devam edeceğim. Dünkü 7900 XT kampanyası güzel fiyattı ama benim için hala geçmek için yeterli değil.

4070 Ti, 2K testlerinde her şey Max iken bile 8 GB seviyelerinde tüketiyor. En kötü optimizasyon örneğinde, TLOU Part 1'de 10GB kullandığını gördük. DLSS açınca bu değer yaklaşık 1GB azalıyor. Yani bu 9. nesil konsol jenerasyonun sonuna kadar(2028 diyelim) oyunların aşağı yukarı nasıl zorlayacağı belli. Unreal Engine 5'i de görünce bu karttaki VRAM miktarının yeterli olup olmayacağını söyleyebiliriz. Şu an için 4-5 senelik süreçte yeterli olacağını düşünüyorum. Yetmediği vakitlerde DLSS günü kurtarıyor zaten. Benim için yazılım, saf güçten önemli.

DLSS ile fg VRAM üzerinde çok etkisi yok dolduysa işe yaramıyor, arkadaşımdan biliyorum, re Remake'de Max ayarlar 2K'da VRAM'den çöküyor. 1-2 yıl maksimum gideri.

Yeni konular

Geri
Yukarı