Xiaomi Mi 6 Ne Zaman Gelir? Xiaomi Mi 5S Alınır Mı?

20 gün önce 5S aldım. Şu ana kadar tek sıkıntı Android 7'nin hala gelmemiş olmasıdır. Bunda Ois yok ama sensör çok daha kaliteli prime ve pro'ya göre. Mi6 ne kadar üst seviye olsa da Jack girişinin olmaması sıkıntı ayrıca 2000 TL ithalatçı garantili bir telefona verilmemeli bence.

Teşekkürler bilgilendirme için. Hazır sizi yakalamışken birkaç soru sormak istiyorum vaktiniz varsa :p

1- Aldığınız romla mı kullanıyorsunuz yoksa daha iyi olduğu söylenen Developer Rom vardı onu mu kullanıyorsunuz?

2- Kamerası genel olarak nasıl? Hızlıca fotoğraf çekerken bulanık çıkıyor mu?

3- Kulaklıkda ses kalitesi nasıl? Benim şuanki telefonum Zenfone 5 ama Viper 4 Android ve kaliteli kulaklıkla neredeyse stüdyo kalitesinde ses alıyorum. Xiaomi Mi5S'in kulaklık kalitesine kötü deniyor, Zenfone 5'inkinden kötü mü?

4- Genel olarak işletim sisteminde yaşadığınız sorunlar var mı? Örneğin parmak izi okuyucu biraz sorunluymuş sanırım.

Birde varsa sizin eklemek istediklerinizi duymak isterim. Tekrardan teşekkürler.

1- Aldığımda telefonun kendi ROM'u sorunsuz olsa da ben yine de daha güncel olsun diye kendi güncelleyicisinden Global Developer yükledim. Developer ilk aldığım haldeki stabil ROM Antutu sonuçlarından daha düşük sonuç verse de gözle görülür düşüş sağlamadığı için dert etmedim.

2- Kamera ayarlarını kurcalarsan fotoğraf kalitesi saçmalayabiliyor. Standart haliyle çektiğim fotoğraflarda sorun yaşamadım henüz.

3- Paket içeriğinde kulaklık çıkmıyor dışardan tedarik edeceksin. Ben Samsung orjinal kulaklıkta yeterli seviye ses aldım. Sorun olduğunu düşünenlerin profesyonel derecede buna kafayı takmış olanlar olduklarını düşünüyorum. Zenfone 5 kullanmadım bilemeyeceğim.

4- Teknoloji şans işi benim aldığım telefonun parmak izi okuyucusu, kamerası olsun şimdilik sorunsuz görünüyor. Genel anlamda sorun yok dersem doğru olmaz en kaliteli telefonların bile sorunlu üretimleri olabiliyor.

Benim eklemek istediğim şu olur. Garantisi ne kadar var denilse de işinizi en son oraya bırakmaya gayret edin. Uzman değilseniz TWRP, Fastboot ile ROM yüklemeyin. Kesinlikle yanında nano cam koruyucu ve kılıf alın çok hassas ekranı olduğu söyleniyor. Biraz daha beklerseniz Mi6 yüzünden 5S Plus fiyatları düşerse çok daha iyi 5S Plus modelini alabilirsin. Şimdilik bu kadar.

@CJack60 yaıntlarınız için çok teşekkür ederim, bunlar doğrultusunda bir iki sorum daha olacak.

1-Global Developerı yüklemek için kayıt ve özel kablo vs. gerekiyor gibi şeyler okumuştum. Bunlar hakkında bilgi verebilir misiniz?

2- Nano cam koruyucu kalın bir cam koruyucu kadar yeterli koruma sağlayabilir mi?

5S Plus konusunda da 5S Plusın çift kamerası var, bu avantaj mı dezavantaj mı emin olamadım. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

1- Ben Developeri kendi kablosuyla bilgisayara bağlayıp Zip halini telefona atıp kendi güncelleyicisinden kurdum. Benim aldığım telefon Bootloader kilidi kendiliğinden açık geldi. Belki bundan dolayı sorunsuz kurabildim.

2- Mağazadan aldığımda koruyucu kılıf ve camı orda taktırdım başka koruyucu denemedim bilemeyeceğim. Cam koruyucunun tek olumsuz tarafı yanı kenarlarda hafif boşluk kalıyor kullanıma engel değil tabi.

5S Plus ben telefonu aldığım zaman piyasada yoktu. Bütçem doğrultusunda alamıyordum ama araştırmalar neticesinde teknik anlamda 5S'ten eksiği yok artısı var diyebilirim. Boyutu 5S'ten büyük olduğundan birde parmak izi okuyucusu arkada olduğundan kimisi için tercih etmeme sebebi olabilir.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı