Xiaomi Mi 6'tan Mi 9T'ye geçmek

FurkanAltun

Kilopat
Makaleler
2
Yer
İzmir
Elimde ki Mi 6'yı satma nedenim kamerası, tasarımı. CPU performansı olarak Mi 9T'den daha üstündü sanırım ama GPU olarak değildi galiba. Eğer elimde ki Mi 6'yı 1600 TL gibi bir fiyattan satabilirsem (2020 Ocak'a kadar KVK Garanti, kutu-fatura tam, çizik yok, hafif soyulmalar mevcut) 2200 TL'ye Mi 9T alacağım babamın tanıdığı bir GSM bayiden sıfır olarak. Tabii ki IMEI atılmış cihaz olacak ama tanıdık olduğu için sıkıntı çıkaracağını sanmıyorum. Sizce geçmeye değer mi? Tasarımsal açıdan bakmazsak.

Ben olsam geçerdim. Tabi bu kişinin bazı parametreleriyle alakalı. Mi 6'yı kaç yıl önce aldığınızdan tutun, tasarım vs farklar için almaya değer görmeniz kişisel ihtiyaç ve zevklere göre değişiyor. Hatta Mi 6'yı belki daha iyi fiyattan satarsanız daha da aklınıza yatabilir.

Bu arada uygun fiyatlı güvenilir tanıdık GSM varsa bizlerin de işine yarayabilir :)

Mi 6'yı alalı çok olmadı. Dediğim gibi tasarımdan memnun değilim. Performansları aynı zaten. Belki 128 GB modelini alırsam hafıza artar ama doldurmam zaten. Mi 6'nın piyasasını da çok anlamadım. Bazıları diyor cihazın 1300 eder bazıları 1700 olarak alıyor. Örneğin biri Mi 9 SE üstüne 500 TL istemişti ama vazgeçip Mi 9T'ye yöneldim.
Ben olsam geçerdim. Tabi bu kişinin bazı parametreleriyle alakalı. Mi 6'yı kaç yıl önce aldığınızdan tutun, tasarım vs farklar için almaya değer görmeniz kişisel ihtiyaç ve zevklere göre değişiyor. Hatta Mi 6'yı belki daha iyi fiyattan satarsanız daha da aklınıza yatabilir.

Bu arada uygun fiyatlı güvenilir tanıdık GSM varsa bizlerin de işine yarayabilir :)
İzmir içi olarak İzmir İletişim, Çağlar GSM, Tarhan GSM'yi öneririm eğer alınacaksa. İzmir İletişim çok iyidir hatta. Babamdan telefon aldıkları çok oldu sıfır olarak. Çağlar GSM'de ürününün arkasında duran bir bayi. İzmir İletişim'de aynı. Tarhan GSM'den alacağım sanırım Mi 9T'yi. Bakalım diyelim IMEI kapandı o zaman nasıl bir durum oluşacak.

Arkadaşlar sadece 100 TL vererek sıfır Meizu Note 9'a geçmek nasıl olur? Meizu'da güncelleme olayı nasıl oluyor acaba?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı