Xiaomi Mi 8 Lite nasıldır?

RAM çok da önemli birşey değil 4 GB günümüz için gayet yeterli. Bende Mİ 6 4GB RAM modeli var gün içinde elimden hiç düşmüyor ne sosyal medya da ne de PUBG de hiç takılma olmadı.

Bencede 4 GB model yeterli olur aralarında 250 TL fiyat farkı var. SD kart desteği var sonuçta 64 gb yetmezse takviye yapılabilir. 2 GB RAM eksik olsun sıkıntı olmaz gibi.

Eğer cihazın garantili olması sizin için takıntı değilse aynı fiyata garantisiz Mi 8 SE alabilirsiniz. Mi 8 Lite'dan farklı olarak Amoled ekranı ve Snapdragon 710 işlemcisi var.

Eğer cihazın garantili olması sizin için takıntı değilse aynı fiyata garantisiz Mi 8 SE alabilirsiniz. Mi 8 Lite'dan farklı olarak Amoled ekranı ve Snapdragon 710 işlemcisi var.
Mi 8 SE modeli 3000 TL üstünde fiyatı var nasıl aynı fiyat ?
Hatta Mi 8 den bile pahalı o paraya 128 GB ve 6 GB RAM Mi 8 var.

RAM'den çok depolama alanı daha çok işine yarayabileceğini düşünüyorum. Fakat hafıza kartı desteğinin de olduğunu düşünürsek 4 GB RAM ve 64 GB hafıza kapasiteli de yeterli olabilir. Günümüz şartlarında 3 GB giriş seviye, 4 GB ise normal seviyedeki RAM miktarıdır diyebiliriz.

Tabii burada ihtiyaç ve bütçeniz de önemlidir. İkisi de üzmeyecektir.
Bana 64 GB her türlü yetecektir. Aklımdaki şey, 2 sene kullanırsam bu telefonu 6 GB almadım diye pişman olur muyum?

Mobilite dünyası her sene değiştiği için yeni bir telefon almak bile isteyebilirsin. Burada yeni çıkan özellikler daha ön planda olmakta. Örneğin kimse bu saatte G4 veya G5 modeli almak istemez. Alanlar ise daha yüksek depolama alanını keşke alsaydım diye ahlar vahlar pek etmez.

İki yıl boyunca gayet yeterli bir telefon. Önemli olan kısım bataryadır, performans kaybı ilk oradan başlar.

Mobilite dünyası her sene değiştiği için yeni bir telefon almak bile isteyebilirsin. Burada yeni çıkan özellikler daha ön planda olmakta. Örneğin kimse bu saatte G4 veya G5 modeli almak istemez. Alanlar ise daha yüksek depolama alanını keşke alsaydım diye ahlar vahlar pek etmez.

İki yıl boyunca gayet yeterli bir telefon. Önemli olan kısım bataryadır, performans kaybı ilk oradan başlar.

Tam benim kafadan bir cevap:) ama bir sıkıntı var pocophone dışında bu tarz uygun fiyatlı performans cihazlarına(sd 660-710), pek yüksek batarya koymuyorlar 4000-5000 mah gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı