Xiaomi Mi 8 Lite nasıldır?

Paytak Penguen

Kilopat
Makaleler
3
Xiaomi Mi 8 Lite nasıldır? Telefon 1800₺ civarında satılıyor, bu fiyattan çok bir şey beklememe rağmen istiyorum ki 2 sene rahatça kullanayım. Nokia 8 önermeyin lütfen :) Snapdragon 660 bildiğim kadarıyla son çıkan ve 660'ların en iyisiydi, tavsiye eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Note 6 PRO aldım 2 gün sonra indirime girdi yoksa Mi 8 Lite alırdım indirime girdiği için :( Mi 8 Lite SD660'sı ile sizi uzun süre götürecektir.

Nokia 8 alınırdı ama 2600 TL şuan alınmaz bana göre.

Note 6 PRO aldım 2 gün sonra indirime girdi yoksa Mi 8 Lite alırdım indirime girdiği için :( Mi 8 Lite SD660'sı ile sizi uzun süre götürecektir.

Nokia 8 alınırdı ama 2600 TL şuan alınmaz bana göre.
Bir ara herkes Nokia 8 diyordu, telefonu hiç sevmemiştim, ondan ekledim ayrıca. 1800₺ idi o zaman, şu anki fiyatını bilmiyordum. O yüzden ekledim. Sanırım Mi 8 Lite bu fiyat bandındaki en iyi telefon. P20 Lite pek övülmüyor ve 400₺'ye yakın bir fark var.
Bir de sizlere bir soru sormak istiyorum, Efsane Deniz İletişim diye bir mağaza var Sahibinden'de gördüm. Çok ucuza Xiaomi telefonlar satıyorlar. Nedendir? Bir şey var belli, 3.000₺ lik telefonlar 1800₺ civarındaydı. Sormak istedim.

Mi 8 lite bence fiyatına göre rakipsiz. Hepsiburada'da şuan 1727 TL. Özelliklerine göre gayet güzel bir telefon. En yakın diğer alınabilecek telefonlar Honor play ve Mate 20 lite bence onlarda 2200 TL bandında. Onlara o parayı vereceğim kadar gene 1900 TL verip 128 GB 6 GB RAM Mi 8 lite alınır.

Bir ara herkes Nokia 8 diyordu, telefonu hiç sevmemiştim, ondan ekledim ayrıca. 1800₺ idi o zaman, şu anki fiyatını bilmiyordum. O yüzden ekledim. Sanırım Mi 8 Lite bu fiyat bandındaki en iyi telefon. P20 Lite pek övülmüyor ve 400₺'ye yakın bir fark var.
Bir de sizlere bir soru sormak istiyorum, Efsane Deniz İletişim diye bir mağaza var Sahibinden'de gördüm. Çok ucuza Xiaomi telefonlar satıyorlar. Nedendir? Bir şey var belli, 3.000₺ lik telefonlar 1800₺ civarındaydı. Sormak istedim.

İmei kaydı yapıyorlar yani çakma imei'li yani sakat ordan almak hatta bazısı yine direk çakma cihaz satıyor o riske girmemek lazım. Yoksa ben sana 750 tl'ye s9 bulurum ama nasıl s9 :D. Hepsiburada tarzı sitelerden almak daha mantıklı, en azından cihaza yarın birgün bir şey olursa thh'ye gider para iadesi alırsın.

Mi 8 lite bence fiyatına göre rakipsiz. Hepsiburada'da şuan 1727 TL. Özelliklerine göre gayet güzel bir telefon. En yakın diğer alınabilecek telefonlar Honor play ve Mate 20 lite bence onlarda 2200 TL bandında. Onlara o parayı vereceğim kadar gene 1900 TL verip 128 GB 6 GB RAM Mi 8 lite alınır.
Ben de HB'den baktım, güzel de alınırsa 6GB alınmalı mı, yoksa bu telefona göre 6 GB fazla, gerek yok mu diye düşünüyorum.

RAM'den çok depolama alanı daha çok işine yarayabileceğini düşünüyorum. Fakat hafıza kartı desteğinin de olduğunu düşünürsek 4 GB RAM ve 64 GB hafıza kapasiteli de yeterli olabilir. Günümüz şartlarında 3 GB giriş seviye, 4 GB ise normal seviyedeki RAM miktarıdır diyebiliriz.

Tabii burada ihtiyaç ve bütçeniz de önemlidir. İkisi de üzmeyecektir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı