Xiaomi Pocophone F1 şarj çabuk bitiyor

Shouto

Hectopat
Daha fazla  
Telefonu alalı 1 ay oldu hiçbir sıkıntısı yoktu fakat son günlerde telefon boşta olsa bile hızlı şarj gitmeye başladı. Pil kullanımında ekran ve Android sistemi çok götürmüş pili.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran ışığının otomatik olduğundan da emin olun, bazen sizin beklentinizden daha az ışık veriyor olsa da genel anlamda doğru ışık vererek muhtemeldir ki pilden tasarruf ediyordur. Çok yoğun kullanmıyorum telefonu ama sabah fisten çekip aksam eve döndüğümde yarıya bile gelmemiş oluyor şarj.

Sebebi indirdiğiniz uygulamalar olabilir. Uygulamaları indirirken genelde hızlıca onay veriyoruz izinlere. Ancak hangi programın neyi kullandığına, ne için izin aldığına bakmıyoruz. Arkaplanda mining yapan uygulama bile çıktı geçtiğimiz zamanlarda PlayStore'da. O yüzden her daim indirilen uygulamaların istediği izinlerin ne olduğuna bakmak gerekiyor.

Ben de bu telefonu kullanıyorum. @Zgrrs 'nin de dediği gibi 1 gün boyunca kullanınca %55-60'a ancak iniyor.

2 haftadır kullanıyorum. Dolu haldeyken iki gün gidiyor.

Telefonu alalı 1 ay oldu hiçbir sıkıntısı yoktu fakat son günlerde telefon boşta olsa bile hızlı şarj gitmeye başladı. Pil kullanımında ekran ve Android sistemi çok götürmüş pili.
bunu yanıtlamam uzun sürmüş, olabilir ama sorununuz bendede var, nedeni android 9 dan sonra miuı güncelemesinden kaynaklı. 10.2.2.0 dan bahsediyorum hatırlarsanız bu güncellemeyle süper gece modu ve 960fps ağır cekim gelmişti. ama pil sorununuda beraberinde getirdi, çözüm önerim telefona hardreset atman ama, google hesabından cıkarak yap bunu, bu konuyo miuı forumda açan var ordan bakabilirsin. umarım xiaomi bidahaki aya bunu düzeltir, ama hardreset atarak ekran süreni artırabilirsin.

bunu yanıtlamam uzun sürmüş, olabilir ama sorununuz bendede var, nedeni android 9 dan sonra miuı güncelemesinden kaynaklı. 10.2.2.0 dan bahsediyorum hatırlarsanız bu güncellemeyle süper gece modu ve 960fps ağır cekim gelmişti. ama pil sorununuda beraberinde getirdi, çözüm önerim telefona hardreset atman ama, google hesabından cıkarak yap bunu, bu konuyo miuı forumda açan var ordan bakabilirsin. umarım xiaomi bidahaki aya bunu düzeltir, ama hardreset atarak ekran süreni artırabilirsin.
Teşekkür ederim kendiliğinden düzeldi.

Son dönemde benim de dokumatik de bir sorun oluşmaya başladı. Algılamıyor, ekranda sağa sola yukarı aşağı hareketlerle algılamasını sağlamaya çalışıyorum hiç müdahele etmiyormuşum gibi öylece bakıyor sadece fakat sonra bir işlemi bitirmiş de benim komutlarıma sıra gelmiş gibi yaptığım işlemleri yerine getiriyor daha doğrusu ekranda bir şeyleri açıyor kapatıyor sayfayı kaydırıyor, ben bunların benim komutlarım olabikleceğine yoruyorum sadece.

Teşekkür ederim kendiliğinden düzeldi.
Rica Ederim
Son dönemde benim de dokumatik de bir sorun oluşmaya başladı. Algılamıyor, ekranda sağa sola yukarı aşağı hareketlerle algılamasını sağlamaya çalışıyorum hiç müdahele etmiyormuşum gibi öylece bakıyor sadece fakat sonra bir işlemi bitirmiş de benim komutlarıma sıra gelmiş gibi yaptığım işlemleri yerine getiriyor daha doğrusu ekranda bir şeyleri açıyor kapatıyor sayfayı kaydırıyor, ben bunların benim komutlarım olabikleceğine yoruyorum sadece.
dokunmatik problemi pocophone f1 in genel olarak şu aralar en yaygın problemi, normalde ekranın köşelerinde algılama problemi, var xiaomi bunu 4k 60fps güncellemesi ile yamaya ek yazılımla dokunmatik sorununu düzelteceklerini açıklamıştı. ama seninki gibi sorunu ilk defa duydum en yakın teknik servise baktır derim donanımsalda olabilir

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı