İnceleme Xiaomi Redmi 9C alınır mı?

Alırken en ucuz model olduğunu fark etmemiştim, ben alırken bütçe açısından iki seçenek vardı: 9C ve 9t.

Ben direkt tipinden anladım aslında, resmini görür görmez vazgeçtim sonra mağazada görmüştüm belki 2. telefon olarak alınabilir diye düşündüm. Ekran gövde oranı çok kötü duruyor baksana yani çerçeveleri daha resimde bile kalın gibi gözüküyor maalesef. Yani benim elimdeki telefonda öyle damla çentikli nefret ediyorum ama en azından ekran gövde oranı güzel olduğundan sırıtmıyor çünkü ben ekrandaki kameranın ortada damla şeklinde çıkıntılı olmasını sevmiyorum. Ayrıca malzeme kalitesini de resimden anlayabiliyoruz direkt plastik hani cam görünümü veya metal görünümü vermeye bile çalışmamışlar. Benim için en önemli özelliklerden biri olan hızlı şarjda kendisinde mevcut değil. Ekran özelliğide IPS olsa ne yazar çözünürlüğü 1080p bile değil. Anneme aldığım telefonum damla çentikli değil süper gözüküyor.

Son düzenleme:
Ben direkt tipinden anladım aslında, resmini görür görmez vazgeçtim sonra mağazada görmüştüm belki 2. telefon olarak alınabilir diye düşündüm.
Arka kameranın dizilimi hoşuma gitmişti, keşke alırken daha iyi düşünseydim.

O benim de hoşuma gitmişti ama kameralar 13 MP ve ön kamera 5 MP
Yani telefonu fotoğraf çekmek için bile almamalısınız. Hani belki arka kamera performansı fena değildir ama önden çekilen fotoğraflar,telefonun performansından bahsetmeye bile gerek yok.

Bana o telefonun en büyük sorunu RAM gibi geldi, 6 GB RAM bile artık az bence.

Gerçekten o cihaz vasatBenim de kendi cihazımın ekranı kırılmıştı. Eski bir model Sony Xperia Z5 compact kullanıyordum. Ben öyle fazla oyun oynayan bir telefona milyarlar veren bir insan değilim. Aşırı zengin bile olsam vermem. Biraz dolanırken gözüme Redmi 10 C takıldı. Bazı kesim beni linçleyebilir ama aldım. Yaklaşık 5 ay kadar oldu halada kullanıyorum. Bir sıkıntısını görmedim ne koruyucu ne kılıf takmıyorum. Çünkü 3 kuruşluk cihaz kırılırsada umurumda olmaz. Bununla arada pubgt bile oynuyorum donma kasma yok. Sadece ekran tıraş onun haricinde işimi görüyor. Bunun bir üst modeline 12 C ye baktım o bundan da vasat. Bence Redmi'nin C serilerininden en iyisi 10 C gerisini at çöpe gitsin. .

O telefon güzel en azından 4 GB RAM ve güzel diyebileceğimiz bir işlemciye sahip güle güle kullanın hocam uzun ömürlü olur inşallah.

bende alınmasını önermiyorum bunun yerine note 10s, note 11 modellerine bakılabilir. ayrıca note 11 ile ilgili detaylı inceleme rehberimde var okumak isteyen arkadaşlar varsa buyursun : İnceleme: Redmi Note 11 128 GB inceleme

Şirket vermişti al telefon diye, annem kullanıyor arayüzü güzel.
Millet miui aman aman tövbe diyor anlamış değilim.

Onun dışına annem bile sevmedi telefonu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…