Xiaomi Redmi Note 7 PixelExperience nasıl kurulur?

@Mr. Patrick Bateman
Pixel ROM kurunca duruma bağlı gidebilir.
@Umut Nas duruma bağlı gidebilir diyorsunuz . Başka romu flashladıktan sonra zaten telefondaki root kalkıyor . Kesin cevabı bilmiyorsanız eğer illa bir fikir söylemenize hacet olmadığını düşünüyorum . Zaten konuyu açan kişi brick etmekten korktuğunu ifade ediyor .

Sana önceki açtığın konuda cevabı verdim . twrp den sonra cihaza başka bir rom attın mı ?

Öncelikle tekrarlıyorum yeniden başlattıktan sonra twrpnin gitme nedeni sisteminin hala global romu çalıştırıyor olması. Geliştiricilerin çıkardığı ROM'ları root atmadan da kurup kullanabilirsiniz. Bu durumda TWRP silinmiyor. Senin şuan yapman gereken gidip pe romu indirip telefonu twrp'den wipeladıktan sonra pe romu telefonuna flashlaman gerekiyor.
Umarım anlamışsındır
Anladım fakat tek kurşunum var TWRP yi flashladığım gibi yeniden başlatmadan kurmam gerek p.e doğrumu anladım?

Dostum onay almak istiyorum. Telefon brick olsa ne yapacağım? Geçen umut hoca sağolsun yardım etti nizami olarak başarıyla kurdum. Ama cihaz bozuldu :D @Umut Nas Hocam rahatsız ediyorsam sizi etiketlemeyeyim açıkca belirtebilirsiniz.
Orange fox yardımıyla pe romunu kur twrp ile değil .

Dostum onay almak istiyorum. Telefon brick olsa ne yapacağım? Geçen umut hoca sağ olsun yardım etti nizami olarak başarıyla kurdum. Ama cihaz bozuldu :D @Umut Nas Hocam rahatsız ediyorsam sizi etiketlemeyeyim açıkca belirtebilirsiniz.

Etiketlemenizde sorun yok hocam. Bazen artan etiketlerden dolayı bildirimler altta kalıyor.

@Umut Nas duruma bağlı gidebilir diyorsunuz. Başka ROM'u flashladıktan sonra zaten telefondaki root kalkıyor. Kesin cevabı bilmiyorsanız eğer illa bir fikir söylemenize hacet olmadığını düşünüyorum. Zaten konuyu açan kişi brick etmekten korktuğunu ifade ediyor.

Dostum sen hayatında kaç farklı ROM kurdun? Bazı ROM'lar kendi kurtarma menüsünü kuruyor. Bunu bilmiyorsan lütfen dalaşma.

Etiketlemenizde sorun yok hocam. Bazen artan etiketlerden dolayı bildirimler altta kalıyor.

Dostum sen hayatında kaç farklı ROM kurdun? Bazı ROM'lar kendi kurtarma menüsünü kuruyor. Bunu bilmiyorsan lütfen dalaşma.
Dostum ? Laubalice konuşmazsan . Konuyu açan arkadaşın telefonunu benimde kullanma fırsatım oldu kaç defa rom attım bu telefona . Bu yüzden yardım etmeye çalışıyorum .

Orangede gidiyor mu TWRP gibi peki kalıcı mı yoksa.

Orangede gidiyor mu TWRP gibi peki kalıcı mı yoksa.

Sana şöyle söyleyeyim. Root atmak istemiyorum diyorsun bu yüzden TWRP ekranı geldiğinde başka bir ROM kurman gerekiyor fakat global ROM (yani MIUI'ın kendi orijinal romu) ile telefonu kullanacaksan rootu kurman gerekiyor. Sen root istemediğin için root atmadan direk farklı bir ROM kurman lazım. TWRP'yi telefonda başlattıktan sonra telefonu wipelayıp direk ROM'u flashlaman yeterli. Fakat bu işlemi orangefox ile yapmalısın.

Anladım fakat tek kurşunum var TWRP'yi flashladığım gibi yeniden başlatmadan kurmam gerek p. E doğru mu anladım?

Hocam,
TWRP'den format data ile Advanced Wipe kısmından integral data ve SD Card harici hepsini seçin ve kaydırın sonra ana menüye geçin. Reboot kısmına gelin ve Recovery seçin. TWRP yeniden başlayacak. En son install kısmına gelip o ilk mesajımda belirttiğim dosyayı seçin ve kaydırın. Reboot System seçin ve pixel Experience hayırlı olsun.

TWRP'yi telefonda başlattıktan sonra telefonu wipelayıp direk ROM'u flashlaman yeterli.
Dosyalar gozukmeyince gelen pişmanlık hissi. Android dosyaları sifreliyor. Mesela bugün bunu @linuxzen yaşadı. Format data yapmadığı için dosyaların isimleri sifreliydi.

Hocam,
TWRP'den format data ile Advanced Wipe kısmından integral data ve SD Card harici hepsini seçin ve kaydırın sonra ana menüye geçin. Reboot kısmına gelin ve Recovery seçin. TWRP yeniden başlayacak. En son install kısmına gelip o ilk mesajımda belirttiğim dosyayı seçin ve kaydırın. Reboot System seçin ve pixel Experience hayırlı olsun.

Dosyalar gozukmeyince gelen pişmanlık hissi. Android dosyaları sifreliyor. Mesela bugün bunu @linuxzen yaşadı. Format data yapmadığı için dosyaların isimleri sifreliydi.
Bu işlemleri ne üzerinden yaptığına göre değişir . Twrp yi pc den yüklüyor zaten wipeladıktan sonra romu pc üzerinden telefona aktarabilir. Konu sahibi bugün kilidi açarken zaten dosyaları yedeklemesi gerektiğini söyledim . Yedeklemiş olmalı ki bl kilidini açsın . Bu durumda yedekler pc de olması lazım . Romu attıktan sonra yedekleri geri atabilir.

@Mr. Patrick Bateman Siz benim dediklerime göre değil de 16 yaşında olup yaş üzerinden muhabbet yapmaya çalışıp rom kurmayı bir marifet sanan @Umut Nas adındaki şahsın dedikleri yöntemlere göre rom kurma işlemini yapınız . İyi geceler

Son düzenleme:
Bu işlemleri ne üzerinden yaptığına göre değişir . Twrp yi pc den yüklüyor zaten wipeladıktan sonra romu pc üzerinden telefona aktarabilir. Konu sahibi bugün kilidi açarken zaten dosyaları yedeklemesi gerektiğini söyledim . Yedeklemiş olmalı ki bl kilidini açsın . Bu durumda yedekler pc de olması lazım . Romu attıktan sonra yedekleri geri atabilir.

@Mr. Patrick Bateman Siz benim dediklerime göre değil de 16 yaşında olup yaş üzerinden muhabbet yapmaya çalışıp rom kurmayı bir marifet sanan @Umut Nas adındaki şahsın dedikleri yöntemlere göre rom kurma işlemini yapınız . İyi geceler
Hepinizin fikri benim için önemli sen veya umut hepsi aynı benim için neden böyle bişey dedin ki? Bu arada 2 flashalanacak dosya var p.e de biris recovery 2 sini aynı anda mı flashalayım seçip?

Yeni konular

Geri
Yukarı