Xiaomi Redmi Note 7 vs Samsung Galaxy A30

saribrahimm

Kilopat
Daha fazla  
Günlerdir içinden çıkamadıgım bir konu var. Telefon alacağım ancak Redmi Note 7 ve Samsung Galaxy A30 arasında kaldım. Antutu puanı olsun işlemci olsun Note 7'nin daha iyi olduğunu biliyorum. Ancak ben telefon ile oyun oynayan birisi değilim. Mail, sosyal medya, YouTube, Twitch vs. Bu noktada takıldıgım konu benim telefonu kullanma amacıma baktıgınızda bildirim meselesi önemli ki Note 7'de bildirim bazen gelmiyormuş gelse de bildirim çubuğunda 1-2 saniye görünüp kayboluyormuş. Telefonla konuşma yaparken ekranın kiltilenmemesi vs. sorunları da varmış Xiaomi'nin. Buna ek olarak A30'un ekranı daha kaliteli görüntü sunuyor. Bu da YouTube Twitch kullanmamda iyi olacak. Ancak bir yandan da Snapdragon 660 var Note 7'de. Samsung'ta Exynos 7904. Bu ayrıntıyı da geçemiyorum. Sizce ne yapmalıyım, yardımcı olursanız sevinirim, iyi günler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Biraz önce bir arkadaşa daha yazdım 3 gnü önce telefon aldım bende 2000tlye kadar bakıyordum. Note 7 aldım. Keisnlikle perfomans olarak note 7 (snapdragon 660 ) daha önde. Kameraya zaten girmiyorum :) abartısız söylüyorum 2500-2700 tlye kadar en iyi kamera note 7'de.

Bildirim benim de kafamatakılmıştı sorun şöyle ki gelmiyor değil geliyor (bildirim ışığı da var zaten o da yanıyor) ama üst panelde işaret içıkmıyor bildrimleri görmek için o bildirim çubuğunu kaydırıp genilletmen gerekiyor. Bildirim ışığı olduğu için çok dert olmuyor. Ki uygulamalar üstünde 1-2-3 diye baloncuk da oluşuyor dediğim gibi tek sorun o saatin vb yanına ikonu gelmiyor bir kez kaydırıp o paneli genişletmem gerekiyor. Başka bir sorun olursa yanıtlamaya çalışırım tabii alalı 3 telefon bana geleli 2 gün oldu o yüzden benim de hala keşfedemediğim yanları var :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı