Xiaomi Redmi Note 8 çift hat sorunu

Merhaba arkadaşlar,
Ben yaklaşık 15 gün önce Xiaomi Redmi Note 8 aldım. Telefonum çift hatlı ve iki hat kullanmaktayım. Turkcell ve Vodafone. Sorunum, örnek vermek gerekirse Turkcell hattım ile birisiyle konuşurken benim Vodafone hattımı aradıklarında hiçbir şey demiyor karşı tarafa, bende de çalmıyor yani aradıklarını anlayamıyorum. Karşı tarafa da ulaşılamıyor dahi demiyor. Ne yapabilirim sizce? Yani Turkcell ile konuşurken Vodafone hattımı aradıklarında ekranda aramayı göremez miyim? Çünkü Turkcell ile konuşurken Turkcell'i aradıklarında ekranda arıyor diye gözüküyor.

Telefonun tek işlemci üzerinden iki hattı çalıştırmaya çalışıyor. Bu normal bir durum. Yapman gerek operatörle görüşüp ulaşılamadığında yönlendirme işlemi istemek.

Bir hatla görüşme yaparken diğeri çalışmaz onun için telefondan ne yaparsan yap bir işe yaramayacaktır. Malesef operatörle görüşmen gerek.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı