Xiaomi Redmi Note 8 satıp iPhone 5'e geçmek mantıklı mı?

Yiğit KAMURAY

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul / Maltepe / İdealtepe Mahallesi
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
https://yehetto.shrib.com/#Sistemim

GPU: Palit GameRock RTX 3080 10 GB
CPU: Intel Core i7-12700K
RAM: G.Skill Trident Z Royal Silver 4x16 GB (64 GB) 4000 MHz CL18
MoBo: MSI Z690 Tomahawk WiFi

SSD #1: PNY CS3030 500 GB
SSD #2: WD Blue 500 GB
SSD #3: SanDisk Ultra 4 TB
SSD #4: SanDisk Ultra 2 TB
HDD #1: WD Black 6 TB 7200 RPM CMR (FZBX)
HDD #2: WD Blue 2 TB 5400 RPM CMR (EZRZ)
HDD #3: WD Blue 1 TB 7200 RPM CMR (EZEX)
HDD #4: WD unlabelled 10 TB
Merhabalar, iyi sosyaller!

Öncelikle bunu yapma sebebim masaüstü sistemime RAM almak için cebime para girmesi yoksa illa iPhone olsun diye bir takıntım yok. Telefon çok kullanan biri değilim ayda toplasanız 1 saat ya bakıyorumdur ya bakmıyorumdur. Sadece mesajlara bakmak için ve telefonla konuşmak için kullanıyorum. Ek olarak Migros Hemen ve Getir gibi uygulamaları kullanıyorum o kadar. Onun dışında telefonla işim yok. Evde iPhone 5'im var ekranı kırık 100-120TL'ye yapılır gibime geliyor.

Sizce mantıklı mı? Mantıklıysa Note 8'i kaç TL'ye satabilirim? 4GB RAM'i 64GB hafızası var. Rengi mavi. Ürün 2020 ocak ayında alındı hiç bir çiziği veya sıkıntısı yok.

Dediğiniz kadar az kullanıyorsanız mantıklı ayda 1 saat bakmak için güncel bir telefona ihtiyacıniz yok ama iPhone 5'in sürüm desteği kesildi bazı uygulamaları kullanamayabilirsiniz o size sıkıntı yaratabilir.

Bence Mantıklı değil. Eğer satmak istersen 2.100 Tl'ye alırlar gibime geliyor. Bence değmez. Paranı Biriktirip Ram alabilirsin. İphone iyi bir marka ancak 5 modeli çok eskidi. Bazı Uygulama Destekleri de sona erdi.

Dediğiniz kadar az kullanıyorsanız mantıklı ayda 1 saat bakmak için güncel bir telefona ihtiyacıniz yok ama iPhone 5'in sürüm desteği kesildi bazı uygulamaları kullanamayabilirsiniz o size sıkıntı yaratabilir.
Bence Mantıklı değil. Eğer satmak istersen 2.100 Tl'ye alırlar gibime geliyor. Bence değmez. Paranı Biriktirip Ram alabilirsin. İphone iyi bir marka ancak 5 modeli çok eskidi. Bazı Uygulama Destekleri de sona erdi.
Eğer 2100TL'ye satabilirsem çok güzel. Zaten telefonu 1350TL'den almıştım. Migros Hemen ve Getir gibi programları kullanmasam açıkçası tuşlu telefon bile işimi görür benim.

Mantıksız bir hareket olur. İPhone 5 eski bir cihaz. 32 Bit işlemcisi var. 32 Bit işlemcisi olduğu için çoğu uygulama ve oyun desteğini kesti. Yani en kötü 6S almalısınız hocam ikinci el falan. İPhone 5'in bataryası yetmez çünkü. Benim emektar 5S'in bile sadece telefon görüşmesi yapsam pili çok çabuk bitiyor.

Mantıksız bir hareket olur. İPhone 5 eski bir cihaz. 32 Bit işlemcisi var. 32 Bit işlemcisi olduğu için çoğu uygulama ve oyun desteğini kesti. Yani en kötü 6S almalısınız hocam ikinci el falan. İPhone 5'in bataryası yetmez çünkü. Benim emektar 5S'in bile sadece telefon görüşmesi yapsam pili çok çabuk bitiyor.
Benim iPhone 5'im olduğum için söyledim geçsem mi diye. O zaman hocam tuşlu telefona geçmek mantıklı olur mu?

Edit: Gerçi tuşlu telefona geçsem Laptop'a internet paylaşamam.

Elinizde varsa geçebilirsiniz hocam lakin ömrü çok kısaldı. Ekranı yaptırıp bir tane Deji batarya taktırırsanız kullanılabilir hala.
Tamamdır teşekkür ederim hocam. Ne kadar tutar sizce batarya ve ekran?

Hocam Deji batarya 89 TL falan kendi sitesinden alırsanız. Diğer sitelerde de aynıdır eminim. Ekran fiyatları 120-180 arası değişiyor. Yani yaklaşık 200-260 TL falan tutabilir.
Hocam şu ikisi arasında ne fark var? Ekranı ve bataryayı kendim takabilir miyim bir telefoncuya mı gitmeliyim?
1611146782747.png

Yeni konular

Geri
Yukarı