Xiaomi Redmi Note 9 sıfırlanınca IMEI gider mi?

Hocam ben cihazı aldığımda sıfırlamadım, hiçbir şekilde IMEI ile alakalı bir mesaj almadım. Sattığım arkadaşa da her şey şeffaf bir şekilde kutulu ve garanti kağıdı ile birlikte verdim. Cihazı sadece garantiye yollayarak sensör problemi yüzünden gönderdim onlarda şu anki yazılmla alakalı olduğunu ve eski sürümde o denli hatanın olmadığını açıkladığı bir notla cihazı geri bana gönderdiler. Açıkçası cihaz geldikten sonra da bende bir problem olmadı daha sonrasında yazılım güncellemesi dahi yaptım ancak IMEI sıfırlama gibi bir durumla karşılaşmadım.

Tamam ben sorumun cevabını aldım telefonu sattığın çakal 3 kağıt peşinde ilk mesajda yazdığım durum geçerli. Kesinlikle geri alma cihazı.

Vallahi çok karışık iş şahsen kardeşim ben kesinlikle cihazı geri almam. Telefonu verdiğin zaman alacak adam bütün kontrollerini yapar test eder alır cihazı.

Şimdi bu cihazda ki IMEI ne yani *#06# yapınca ekranda görünen IMEI ile kutu ve faturada görünen IMEI aynı mı?

Ve zaten cihaz sıfırlanmış serviste IMEI sorunu olması mümkün değil.

Nereden üç kağıt olduğu anlaşılır söyleyim mi sana.
1 cihazın kapağında bulunan IMEI'den.
2 faturadan.
3 kutu üstğndeki etiketten.
Her şekilde ortaya çıkar yazılım atılıp atılmadığı sonuçta her cihazın anakartına yazılı IMEI vardır

hocam faturayı kendilerine verdim ama Trendyol üzerinden spraişim açık bir şekilde mevcut.
Trendyol'dan fatura örneği alabiliyor musun?

Hocam bu adamda numaram vs var arayıp sonu iyi olmaz gibisinden laflar ediyor, ki bu adamla aynı semtde oturuyoruz
Yasal olarak bir işlem yapamaz ama kaba kuvvet olarak bir şey yapabilir mi orasını bilemem maalesef. Ama dediğim gibi IMEI numaralarından emin olursanız olay daha da netleşir kesinlikle.

Hocam fatura sahibi yengem alabiliriz sanırım. E fatura kesiliyor sonuçta.

Alabilirsen senin için daha iyi olur faturada çünkü IMEI bilgisi de yazar bu cihaz sahipliği adına.
Yasal olarak bir işlem yapamaz ama kaba kuvvet olarak bir şey yapabilir mi orasını bilemem maalesef. Ama dediğim gibi IMEI numaralarından emin olursanız olay daha da netleşir kesinlikle.

Aslında arkadaştan IMEI'sini isteyip faturadaki IMEI'den karşılaştırılabilir.

Piyasada çok 3 kağıtçı var ceza yiyeceğim için küfür etmek istemiyorum.

Ekran kartı sattım zamanında kutusu fatura testler yapılmış hiçbir sıkıntısı yok. Alan çakal 1 gün sonra kart arızalı dedi onaylamadı geri gönderdi kartı.

Baktım cidden kart çalışmıyor öyle yaptım böyle yaptım açtım BIOS çökmüş düzelttim. Ama asıl sonradan fark ettiğim bizim çakal birebir aynı kartın arızalsını bana geri göndermiş sağlam kartı cebe indirmiş.

Sonradan fark ettim kartım S/N numaraları farklı kutu ile uyuşmuyor.

Çok dikkatli olmak lazım sağlıcakla kalın iyi geceler.

Geri
Yukarı