Xiaomi Redmi S2 çöktü

Qwelty

Centipat
Daha fazla  
Bugün Discord'da takılırken arkadaş bir video attı ve telefon donup kapandı. Sonra açmaya çalıştığımda ise MIUI ekranında takılı kaldı. Akşama doğruda yeniden açmaya çalıştığımda ise Redmi by Xiaomi diye bir yazı geldi. Telefona ne oldu herhangi bir bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirebilir mi?

Aşağıda ki klavuzdakileri uygulayın.
Telefonu kapatın, anladığım kadarı ile ses açma tuşuna ve power tuşuna birlikte basılı tutuyorsunuz ve ekrana görüntü geldiğinde bırakıyorsunuz.
Bu menuye ulaştığınızda dikkatli olun, yanlışlıkla Wipe Data seçerseniz telefonu sıfırlarsınız. Bu ekrana geldiğinizde ses açma ve kısma tuşları aşağı yukarı hareket etmenizi sağlar. Power tuşu ise seçim yapmanızı sağlar. Siz Reboot seçeneğinin üstündeyken Power tuşuna basın Makinayı yeniden başlatmayı denesin bakalım ne olacak.
How to Enter Recovery Mode in XIAOMI Redmi S2

Merhaba, Discord'da bu gibi videolar paylaşılıp duruyor izlediğiniz videonun uzantısı MOV veya WEBM ise dikkat edin bu videolar sıkıştırılmıştır videoyu açtığınız zaman sonuna kadar izlemeye devam ederseniz RAM kullanımını arttırıp Discord'u veya Sisteminizi çökertebilir, sistem çökmesini ilk defa görüyorum bu konuyla ilgili biraz daha bilgi edinip size döneceğim.

Arkadaşınız ne attı size? Telefonları çökerten videoyu mu yoksa?

Videoyu kısaca özetlemek gerekir ise Minecraft videosuydu kısaca.

Aşağıda ki kılavuzdakileri uygulayın.
Telefonu kapatın, anladığım kadarı ile ses açma tuşuna ve Power tuşuna birlikte basılı tutuyorsunuz ve ekrana görüntü geldiğinde bırakıyorsunuz.
Bu menuye ulaştığınızda dikkatli olun, yanlışlıkla wipe data seçerseniz telefonu sıfırlarsınız. Bu ekrana geldiğinizde ses açma ve kısma tuşları aşağı yukarı hareket etmenizi sağlar. Power tuşu ise seçim yapmanızı sağlar. Siz reboot seçeneğinin üstündeyken Power tuşuna basın makinayı yeniden başlatmayı denesin bakalım ne olacak.
How to Enter Recovery Mode in XIAOMI Redmi S2

Dediklerinizin aynısını uyguladım yine aynı ekran geldi.

Merhaba, Discord'da bu gibi videolar paylaşılıp duruyor izlediğiniz videonun uzantısı mov veya webm ise dikkat edin bu videolar sıkıştırılmıştır videoyu açtığınız zaman sonuna kadar izlemeye devam ederseniz RAM kullanımını arttırıp Discord'u veya sisteminizi çökertebilir, sistem çökmesini ilk defa görüyorum bu konuyla ilgili biraz daha bilgi edinip size döneceğim.

Teşekkür ederim telefonumda zaten sadece Discord yüklüydü dediğiniz gibi sıkıştırılmış olabilir böyle şeyleri duyuyordum ama bana olmaz diyordum demek ki herkesin başına gelebiliyormuş.

Bu durumda, yapacak hiçbir şeyiniz olmadığına karar verirseniz. Gelen her hangi bir tavsiye işinize yaramıyorsa, telefonun içinden SD kartınızı ve Sim kartınızı çıkartıp yine aynı işlemi yapıp bu sefer Wipe Data seçeneğini seçerek telefonu sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Söylediğim gibi bunu son çare olarak düşünün çünkü Telefon açılsa bile bir sürü şeyi yeniden kurmak ve eski düzene getirmek var işin ucunda.
Aşağıdaki klavuzu tam olarak izlemedim ama sanırım gerekli bilgiler içerisinde vardır.
Şarjınız olduğuna emin olun her ihtimale karşı.

Xiaomi Redmi S2 Nasıl Format Atılır

Yeni konular

Geri
Yukarı