Xiaomi telefona Windows 10 kurulur mu?

Kurulabilir mi bilmiyorum. Fakat GNU+Linux dağıtımları kuran vardı. Hatta biri Manjaro kurmuştu. Fakat Windows sağlıklı çalışmaz kurulabilse bile.

Mobil işlemci olduğu için desteklendiğini sanmıyorum. Çeşitli root yöntemleriyle yapılabilir ama kesinlikle önermiyorum.

Windows x86 mimarili cihazlarda çalışır, telefonlar ise ARM mimarili işlemcilere sahip cihazlardır. Yani hayır. Kuramazsınız.

Emülatör ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz. Fakat iyi bir performans vereceğinin garantisi yok. Hatta aksine korkunç bir performans sağlayacağını garanti edebilirim. Öncelikle Windows 10 en az 30 GB alana ihtiyaç duyuyor. Custom W10 sürümleri ile daha düşük alana da kurabilirsiniz. Diğer bir mevzu bunu çalıştıracak bir sanal makine kurmak. Telefonlarda bildiğim kadarıyla VMOS haricinde bir sanal makine yazılımı bulunmamakta. VMOS ise Android sanallaştırıyor.

Windows X86 mimarili cihazlarda çalışır, telefonlar ise ARM mimarili işlemcilere sahip cihazlardır. Yani hayır. Kuramazsınız.

Emülatör ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz. fakat iyi bir performans vereceğinin garantisi yok. Hatta aksine korkunç bir performans sağlayacağını garanti edebilirim. Öncelikle Windows 10 en az 30 GB alana ihtiyaç duyuyor. Custom Windows 10 sürümleri ile daha düşük alana da kurabilirsiniz. Diğer bir mevzu bunu çalıştıracak bir sanal makine kurmak. Telefonlarda bildiğim kadarıyla vmos haricinde bir sanal makine yazılımı bulunmamakta. Vmos ise Android sanallaştırıyor.

QEMU var ama nasıl yapılacağını bende bilmiyorum daha yeni konu açtım onla ilgili.

Mobil işlemci olduğu için desteklendiğini sanmıyorum. Çeşitli root yöntemleriyle yapılabilir ama kesinlikle önermiyorum.
Yapılamaz hocam. Asus'un bir telefonu vardı ve ona root'la yapılabiliyordu.
Buyrun:

Geri
Yukarı