Xiaomi'nin Tarihi

Xiaomi aslında çok eski bir tarihi yok. Xiaomi Corporation, Nisan 2010'da kurulmuş ve merkezi Pekin'de bulunan Çinli bir elektronik şirketidir. Xiaomi ; Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon, kulaklık, akıllı bileklik ve akıllı ev teknolojilerine yatırım yapmaktadır.

Xiaomi ilk telefonunu Ağustos 2011'de yayınlayıp Çin'de pazar payı kazandı. 2014 yılında ülkenin en büyük akıllı telefon markası oldu. 2018'in 2. çeyreğinin başında Xiaomi, hem en büyük pazar olan Çin, hem de ikinci en büyük pazar olan Hindistan'da lider olan dünyanın dördüncü en büyük akıllı telefon üreticisiydi.

Xiaomi, yatırımcılardan 1.1 milyar $'lık fon alan dünyanın en değerli 4. teknoloji girişimidir, bu da Xiaomi'nin değerini 46 milyar $ 'dan fazla kılıyor.

Xiaomi'nin dünya çapında 18.170 çalışanı vardır. Kurucusu Lei Jun'dur.

Xiaomi, Redmi Serisi'nin son yıldızları;

Önceki yazılarımıda inceleyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Her markada kronik sorunlu ürün olabilir, Redmi'nin kaç tane telefonunda var da çöp diyebiliyorsunuz?
Bu düpedüz fanboyluk şu an yaptığınız.

Biz demiyoruz Samsung, Huawei, Oppo gibi firmalar harika, sadece Xiaomi'nin eksi yanlarını eleştiriyoruz.

Ek olarak aldığınız yere dikkat edin demişti bir kişi, istersen Vatan'dan al, istersen TeknoSA'dan. Fark etmiyor. Ürün aynı ürün.

Panelden bahsettim. Mesela Redmi note 7. Bu telefon 2 mi 3 mü bilmiyorum ayrı fabrikalardan üretilmiş bir telefon. Hepsinin paneli farklı. Bir panel de sorun yok, diğer panel de dediğiniz sorunlar yaşanabiliyor. O yüzden bir yerden alırken paneline vs. dikkat edersek sorunları minimum seviyeye azaltabiliriz bence.

3 Yıl önce Mi Max 2 aldım ve panel meselesinde hiç tereddüt etmedim Tianma panel çıktı. O telefonda yakın bir zamanda da hayalet ekran oluştu ama onu da gece farkettim ve neredeyse yoktu o derece. Şu an o sorun yok mesela kayboldu.

Bir yerden telefon alırken panelini bilemezsiniz maalesef. LG, Tianma vesaire.

Panelden bahsettim. Mesela Redmi note 7. Bu telefon 2 mi 3 mü bilmiyorum ayrı fabrikalardan üretilmiş bir telefon. Hepsinin paneli farklı. Bir panel de sorun yok, diğer panel de dediğiniz sorunlar yaşanabiliyor. O yüzden bir yerden alırken paneline vs. dikkat edersek sorunları minimum seviyeye azaltabiliriz bence.
Türkiye'de olan Redmi'lerin çoğu Tianma panel kullanıyor, hayalet ekranından ghost touch'a kadar çok sorunu var.

Mesela Samsung'un A serisi telefonlarında bu sorunlar var mı? Yok. Ben niye bu kadar uğraşayayım paneli için?

3 Yıl önce Mi Max 2 aldım ve panel meselesinde hiç tereddüt etmedim Tianma panel çıktı. O telefonda yakın bir zamanda da hayalet ekran oluştu ama onu da gece farkettim ve neredeyse yoktu o derece. Şu an o sorun yok mesela kayboldu.

Bir yerden telefon alırken panelini bilemezsiniz maalesef. LG, Tianma vesaire.
Bazı mağazalar da belirtiliyor. Ayrıca sorarsan da söylerler herhalde :)

Bazı mağazalar da belirtiliyor. Ayrıca sorarsan da söylerler herhalde :)
Mesela teyze gitti girdi bir Vatan'a, kendine aldı bir Redmi 8. Bu kadın ne bilsin Tianma panel olup olmadığını?

Bu arada çoğu satıcının da Tianma panelden falandan haberi olmadığına eminim.

Konu çok uzuyor, boş yere fanboylar ile kavga ediyorum. Hadi eyvallah.

Bu düpedüz fanboyluk şu an yaptığınız.

Biz demiyoruz Samsung, Huawei, Oppo gibi firmalar harika, sadece Xiaomi'nin eksi yanlarını eleştiriyoruz.

Ek olarak aldığınız yere dikkat edin demişti bir kişi, istersen Vatan'dan al, istersen TeknoSA'dan. Fark etmiyor. Ürün aynı ürün.
Sizin yaptığınız da düpedüz haterlık. Eleştiri başka "çöp" demek başka bir şey.

Mesela teyze gitti girdi bir Vatan'a, kendine aldı bir Redmi 8. Bu kadın ne bilsin Tianma panel olup olmadığını?

Bu arada çoğu satıcının da Tianma panelden falandan haberi olmadığına eminim.

Konu çok uzuyor, boş yere fanboylar ile kavga ediyorum. Hadi eyvallah.
Tekrar söylüyorum fanboy değilim. Sen de Samsung'u övdün o zaman bende sana Samsung Fanboy deyim. Bence de konu çok uzuyor. Uzatmanın manası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı