YKS başvuru tarihi başladı!

Makaleler
44
Merhaba,

YKS başvuru tarihi açıklandı.

• 8-23 Mart arası başvuru tarihi olacak.
  • Sınav 115 ₺.
  • 17-18 Haziran sınav olunacak.
  • Deprem bölgesinde olanlar başka istediği şehirden sınava girecek.

İsmini bilmiyorum ama yaptığınız puanın hangi derste doğru yanlış gibi olan bir belge oluyor. Onu atar mısın? Merak ettim.
1678316151249.png

Hangi üni/bölüm?
YTÜ Endüstri Müh.

Hocam TYT tarafında nasıl yüksek netler elde edebiliyorsunuz? Diğer bir deyişle nasıl yetiştirebiliyorsunuz?
TYT'ye 30 dakika eklenmeden önce çok ucu ucuna yetiştirebiliyordum, 30 dakika eklendikten sonra çok rahat çözmeye başladım. Çünkü kendimi zaten daha az süreye hazırlamıştım. TYT'de süre bence en önemli sorun. Tavsiyem çok deneme çözüp soru türlerini ezberlemen olur. Ezberleyeceğin her soru tipi sana başka sorulara bakman için süre kazandıracaktır. Ezberci eğitime karşıyım ama sınav sistemimiz bunu emrediyor ne yazık ki.

Ezber olayını geçecek olursak bir de Türkçe paragrafları için taktik verebilirim. Paragrafı etini kemiğini ayırıp dikkatli dikkatli okumak yerine hızlıca göz atıp anahtar kelimeleri yakalamaya çalış. Böyle yaparsan epey süre kazanırsın ama yanlış yapma şansın artar, onun da riskinin farkında ol. Benim Türkçem LGS'den beri çok iyi olduğundan denemeler dışında hiç Türkçe sorusu çözmedim, bahsettiğim taktikle denemelerde uzmanlaşmaya çalıştım ve fena olmayan bir sonuç elde ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı