Xigmatek Aurora fanlarını kontrol etme

BlackJackTR

Hectopat
Bugün Xigmatek Aurora 240MM sıvı soğutma aldım montajladım. Pompanın fan soketi 3 pin fakat benim anakartımda 4 pin girişi var velhasıl CPU fan yazan girişe taktım. Anakartım ASUS B450 M-K kasam Xigmatek Sirocon 2. ASUS'un fan yazılımı ile ve BIOS'tan fan hızını dusurmeye calıstım 200 RPM'e aldım fakat fanlar 5200 - 5300 RPM ile dönüyor ve dayanılmaz bir hale geldi bu uğultu benim için. Yanlış bir şeyler mi yaptım? Fanları kontrol edemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz bana? Saygılar herkese.

Edit: ASUS Fan Expert ile fan ayarı yapmaya calıştığımda kasa arkasındaki egzoz fanı ayarlayabiliyorum fakat işlemci fanlarını kontrol edemiyorum.
bilgisi olan var mı =;?
sorun çözüldü anakart'ım uyumsuzmuş

Son düzenleme:
Bugün Xigmatek Aurora 240mm sıvı soğutma aldım montajladım. Pompanın fan soketi 3 pin fakat benim anakartımda 4 pin girişi var velhasıl CPU fan yazan girişe taktım. Anakartım ASUS B450 M-K kasam Xigmatek sirocon 2. ASUS'un fan yazılımı ile ve BIOS'tan fan hızını dusurmeye calıstım 200 RPM'e aldım fakat fanlar 5200 - 5300 RPM ile dönüyor ve dayanılmaz bir hale geldi bu uğultu benim için. Yanlış bir şeyler mi yaptım? Fanları kontrol edemiyorum lütfen yardımcı olur musunuz bana? Saygılar herkese.

Edit: ASUS fan expert ile fan ayarı yapmaya calıştığımda kasa arkasındaki egzoz fanı ayarlayabiliyorum fakat işlemci fanlarını kontrol edemiyorum.
Bilgisi olan var mı =?
Sorun çözüldü Anakart'ım uyumsuzmuş.

Anakarttan sadece pompanın hızını ayarlayabilirsin, radyatör fan hızını kumandadan ayarlabilirsin.

Geri
Yukarı