XMP açmak zararlı mı?

Zararı olur mu ki hocam? RAM tam performansda çalışmıyor diye ömrü uzayabilir diye düşünüyorum ben.
Hocam RAM dediğimiz şey her şeyde kullanılıyor. oyunlarda, tarayıcılarda, işletim sistemlerinde olmazsa olmazı yani. o yüzden tam performansında çalışmış ömrü kısalmış boş.

Zararı olur mu ki hocam? RAM tam performansda çalışmıyor diye ömrü uzayabilir diye düşünüyorum ben.
Aksine ramler XMP profiline göre değerlendiriliyor/test ediliyor, XMP profili açmak sistemin daha stabil olmasını sağlar ve sistemin yükünü kendi arasında doğru paylaşır. Ramler öyle ucuz ömürlü ürünler değil.

Hiçbir zararı bulunmuyor. örneğin RAM'iniz 6000MHz ise, 4800'de kullanılıyorsa XMP ve ya EXPO açmanız RAM'inizi tam hızında kullanmanıza yarar. bir diğer adıyla da (Hız Aşırtma Profili) diye geçer.
Hocam XMP açtım yine 4800Mhzde çalıştı sonra ezmode dan advanced moda girdim ordan dram frequency 5200Mhz yaptım ramim aslında 5200Mhz ama orda 5400de vardı ben 5200 yaptım dediğim gibi fakat sonra geç açıldı ve f1 hatası verdi şuan kapalı kullanıyorum xmpyi bide bende profiller yok sadece disabled ve enabled var ne yapmalıyım?

Hocam XMP açtım yine 4800Mhzde çalıştı sonra ezmode dan advanced moda girdim ordan dram frequency 5200Mhz yaptım ramim aslında 5200Mhz ama orda 5400de vardı ben 5200 yaptım dediğim gibi fakat sonra geç açıldı ve f1 hatası verdi şuan kapalı kullanıyorum xmpyi bide bende profiller yok sadece disabled ve enabled var ne yapmalıyım?
O konuda bilgim yok maalesef.

Geri
Yukarı