Xperia XA1 vs X vs X Compact

envenom

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar Sony marka bir telefon almayı düşünüyorum. Aklımda üç model var ama hangisini almam gerektiği konusunda biraz kararsız kaldım. Sony Xperia XA1, Sony Xperia X, Sony Xperia X Compact. Bu telefonlardan birini kullanan veya bu telefonlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen. Teşekkürler.

X ve X Compact, performans olarak orta-üst segmentte yer alıyor (performans olarak fazlasıyla yeterli). XA1 ise daha güncel olmasına rağmen orta-giriş seviye bir telefon tavsiyem Xperia X'ten yana olur.

Merhaba arkadaşlar Sony marka bir telefon almayı düşünüyorum. Aklımda üç model var ama hangisini almam gerektiği konusunda biraz kararsız kaldım. Sony Xperia XA1, Sony Xperia X, Sony Xperia X Compact. Bu telefonlardan birini kullanan veya bu telefonlar hakkında bilgisi olan varsa yardımcı olun lütfen. Teşekkürler.

Merhaba XA1 kullanıyorum, sorularınızı alabilirim.

Bugün itibariyle servisten değişim cihazı olarak XA verdiler. SONY telefon konusunda eskisi gibi değil servise gelenlerin %80 i SONY cihazlarından şikayetçi ben olsam satış başarısı yüksek başka markalara yönelirdim.

Parmak izi okuyucusu yok. İşlemci olarak Mediatek işlemci. Burada sorun Mediatek'ten çok Sony'nin daha çok Snapdragon işlemcilerle daha çok çalışması.
SD650 işlemcisi de gayet güzel dengeli bir işlemci.
Evet ama XA1 X'e kıyasla çok daha güncel bir telefon ve tasarımına ben pek sıcak bakmıyorum X'in ama elbette tasarım görecelidir. P20 ile gayet iyi iş çıkarıyor. Şarjı desen 4 saat oyun oynadım %28 şarjım gitti. Oynadığım oyunlar ise Strike of Kings, Mortal Kombat X, Marvel Şampiyonlar Turnuvası, Asphalt 8 tarzı ağır oyunlardı. Parmak izide benim için önemli olmadığından. XA1 benim için biçilmiş bir kaftan gibiydi. O yüzden onu aldım tabii ki yazdığımız yorumlara göre de arkadaş okuyarak kararını verecek. Hangisine daha çok ihtiyacı varsa onu alsın. Kamera ve güncellik istiyorsa XA1, Performans istiyorsa X'i öneririm. :) İyi forumlar efendim, iyi akşamlar dilerim.

Evet ama XA1 X'e kıyasla çok daha güncel bir telefon ve tasarımına ben pek sıcak bakmıyorum X'in ama elbette tasarım görecelidir. P20 ile gayet iyi iş çıkarıyor. Şarjı desen 4 saat oyun oynadım %28 şarjım gitti. Oynadığım oyunlar ise Strike of Kings, Mortal Kombat X, Marvel Şampiyonlar Turnuvası, Asphalt 8 tarzı ağır oyunlardı. Parmak izide benim için önemli olmadığından. XA1 benim için biçilmiş bir kaftan gibiydi. O yüzden onu aldım tabii ki yazdığımız yorumlara göre de arkadaş okuyarak kararını verecek. Hangisine daha çok ihtiyacı varsa onu alsın. Kamera ve güncellik istiyorsa XA1, Performans istiyorsa X'i öneririm. :) İyi forumlar efendim, iyi akşamlar dilerim.
Açık konuşayım 4 saat oyun yüzde 28 şarj inandırıcı gelmiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı