Xperia Z3 Compact Lollipop - Asphalt 8'de Kasıyor

MasterSlavePair

Kilopat
Arkadaşlar Lollipop güncellemesinden sonra Asphalt 8 kurdum fakat oyun hiç akıcı değil, kitlenip donmuyor ancak istesem frameleri sayabilecek durumdayım. İnternette bu telefonla oynanan oyunlara baktım, Asphalt 8'i maximum grafiklerde bile yağ gibi oynatırken çok düşüğe aldığımda bile framerate inanılmaz düşük kalıyor. Acaba sebebi nedir? Oyundan önce boştaki ram miktarına baktım 900mb civarı oluyor. Telefonda işe yaramaz hiçbir uygulama yok, hiçbir uygulamayı play store dışında indirmedim. Olan uygulamalar 3-5 tane zaten onlarda;

Candy Cam, Retrica, b612, Clash of Clans, WhatsApp başka hiçbir uygulama yok.
Hatta Sony tarafından sunulan PlayStation gibi kullanmadığım uygulamaları bile kaldırmıştım kalabalık yapmasın diye.

Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden çok teşekkürler.

Kitkattan direk lolipopa geçtikten sonra fabrika verilerine sıfırlamadıysanız ondan olabilir. Telefondan veya pc companion üzerinden fabrika verilerine sıfırladıktan sonra yükleyip deneyin.

Güncellemeden sonra format atmadıysanız format atın. Peki sadece oyun da mı donuyor? Yoksa arayüz de falan takılma oluyor mu?

Arayüzde değilde zaman zaman mesela Google'ın gazetelik uygulamasında gezerken takılıyor. 4.4.4 varken bunlar olmuyordu. Bir yandan da düşünüyorum sonuçta Sony kendisi yayınladı bunları çözüp yayınlaması gerekli. Dediğin gibi fabrika ayarlarından sonra düzelir bencede katılıyorum size.

Eğer sadece oyun da olsaydı sorun başka olurdu ama dediğiniz uygulamada da takılıyorsa bu güncellemelerden sonra ortaya çıkan sorunlardır. En iyi çözüm format atmak.

Z3 compact kullanıcısı olarak ben de benzer sorunlar yaşadım. Pc compaion ile onarma yaptıktan sonra hiç takılma sorunu kalmadı. Sadece pil de sorun var. Kitkatta daha fazla gidiyordu. Pc compaion ile onarım yapın.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı