XPG AS40G M.2 SSD ısınıyor mu?

cagataygedik

Hectopat
Bu SSD'ye RGB yüzünden ısınıyor diye yorum yapanlar duydum. Kullananlar var mı acaba? Isınıyor mu? Vadettiği değeri veriyor mu? Tavsiye eder misiniz? Parasına göre iyi mi 390 ₺?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Üzerinde olan RGB yüzünden ısınıyor ancak kapatınca ısı değerleri olması gibi oluyor.

Son düzenleme:
Bende var dostum. Performansı yanlış biliniyor. 256 gb'lık modelin okuma hızı 3500 mb evet ama yazma hızı 1200 mb'tır. Tabi bu kağıt üzerinde testlerde 920 mb civarında çalışıyor. Yalnız bu değerler hemen hemen bütün üreticilerde aynı yani 256 mb'lık disklerle 1 tb disklerin yazma hızları aynı modelde olsa hiç bir markada aynı değil. Soruna gelecek olursak ısınma problemi yada bu yüzden performans düşmesi falan yok diskte en azından ben yaşamadım.

Performans değerlerini gösteren açılama linkte bakabilirsin.

Bende var dostum. Performansı yanlış biliniyor. 256 GB'lık modelin okuma hızı 3500 MB evet ama yazma hızı 1200 MB'tır. Tabi bu kağıt üzerinde testlerde 920 MB civarında çalışıyor. Yalnız bu değerler hemen hemen bütün üreticilerde aynı yani 256 MB'lık disklerle 1 TB disklerin yazma hızları aynı modelde olsa hiçbir markada aynı değil. Soruna gelecek olursak ısınma problemi ya da bu yüzden performans düşmesi falan yok diskte en azından ben yaşamadım.

Performans değerlerini gösteren açılama linkte bakabilirsin.

Bu fiyata başka öneriniz var mı?

Bu fiyata alabileceğin en iyi disk Xpg'dir dostum zaten o yüzden bende onu aldım. RGB konusunda tereddütlerin varsa 8200 pro serisine bak yine xpg'nin ama fiyat performans konusunda üzerine yok. Ondan daha iyi olduğunu söyleyebileceğim seri samsung'un 970 evo serisidir ki bariz fiyat farkı var aralarında. Yani kısacası alabiliyorsan 512 gb'lık modelini al çünkü yazma hızında neredeyse yarı yarıya fark var. Bütçem bu kadar diyorsan bu paraya alabileceğinin en iyisi zaten budur. Rgb istemiyorsanda Xpg 8200 modeline bak dediğim gibi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı