XPG Battlecruiser kasa nasıldır?

Size göre öyle olsun. Sizin dediğiniz Gamepower için geçerli.

Bu fotoğraflar için kaynağınız var mı?
3-4 derece fark var diye kasa çöp olmaz.
Kaynak var hocam TechPowerUp 4000D Airflow Review yazınca çıkıyor.

Anlayamadığım şey 5 derece serin çalışmasının ne faydası var? 5 derece için bir kasaya vasat demek ne kadar mantıklı? Bu kasayı alan kişiler zaten 5 derece fazla ısınacağını bilerek alıyor ki bu 5 derece abarttığın kadar fazla bir sıcaklık değil. Bu kasaya 1000 TL verebilen insanın zaten elinde işlemcisi için de ya kule tipi ya da sıvı soğutması vardır, 5 derece daha fazla çalışmasının hiçbir zararı olmayacak. Ekran kartı da 70 değil de 75 çalışsın, o 5 derecelik fark ömründen 1 sene mi çalacak, hiç zannetmiyorum. Fan biraz daha hızlı dönecek, ama her tarafı cam olduğundan mesh kasaya göre de daha az ses verecek.
5 derece şurada önemlidir; ekran kartın mesh kasada bile 85-90 dereceleri görüyordur, almazsın. İşlemcin render alırken 90 derecelere ulaşıyordur, almazsın. Onun haricinde normal bir oyuncu, ekran kartı mesh kasada 70 derece civarında, işlemcisi 65-70 derece civarında çalışıyorsa bu kasayı neden almasın? Performansından düşüş olmayacak, tecrübeyle sabit bu dediğim şey.

Zaten ben işlemcimi sıvı soğutmalı ekran kartımı en tepe model olarak kullanıyorum. İşlemci ve ekran kartı 70 dereceyi geçmiyor. Ayrıca işlemci Ryzen 5 3600. OC ile birlikte 4.4GHz 1.35v kullanıyorum. Belirttiğiniz sıcaklıklar stok. Ondan dolayı bu attığınız görseli bir faydası olduğunu sanmıyorum.

Anlayamadığım şey 5 derece serin çalışmasının ne faydası var? 5 derece için bir kasaya vasat demek ne kadar mantıklı? Bu kasayı alan kişiler zaten 5 derece fazla ısınacağını bilerek alıyor ki bu 5 derece abarttığın kadar fazla bir sıcaklık değil. Bu kasaya 1000 TL verebilen insanın zaten elinde işlemcisi için de ya kule tipi ya da sıvı soğutması vardır, 5 derece daha fazla çalışmasının hiçbir zararı olmayacak. Ekran kartı da 70 değil de 75 çalışsın, o 5 derecelik fark ömründen 1 sene mi çalacak, hiç zannetmiyorum. Fan biraz daha hızlı dönecek, ama her tarafı cam olduğundan mesh kasaya göre de daha az ses verecek.
5 derece şurada önemlidir; Ekran kartın mesh kasada bile 85-90 dereceleri görüyordur, almazsın. İşlemcin render alırken 90 derecelere ulaşıyordur, almazsın. Onun haricinde normal bir oyuncu, ekran kartı mesh kasada 70 derece civarında, işlemcisi 65-70 derece civarında çalışıyorsa bu kasayı neden almasın? Performansından düşüş olmayacak, tecrübeyle sabit bu dediğim şey.
Ya ben anlatamıyorum yada siz anlamak istemiyorsunuz.

1 tane önde, 1 tane arkada gelen stok halde ki kasa ile arada 5 derece fark var. +2 fan daha taktığın yani eşit seviyede bir karşılaştırma yaptığın an 4000D airflow ile şu saçma kasa arasında ortalama 10 derece sıcaklık farkı olur bunu bir türlü anlayamıyorsunuz. Yaşınızın küçüklüğüne veriyorum cidden...

Ayrıca noise testlere de bakabilirsin öve öve bitiremediğiniz kasa 41db gürültü çıkarıyor sandığınız kadar sessiz de değil.

Ya ben anlatamıyorum yada siz anlamak istemiyorsunuz.

1 tane önde, 1 tane arkada gelen stok halde ki kasa ile arada 5 derece fark var. +2 fan daha taktığın yani eşit seviyede bir karşılaştırma yaptığın an 4000D airflow ile şu saçma kasa arasında ortalama 10 derece sıcaklık farkı olur bunu bir türlü anlayamıyorsunuz. Yaşınızın küçüklüğüne veriyorum cidden...

Ayrıca noise testlere de bakabilirsin öve öve bitiremediğiniz kasa 41db gürültü çıkarıyor sandığınız kadar sessiz de değil.
Bence sen anlamıyorsun, yazdığımı tekrar oku. O sıcaklığın zararı olmayacak, takıntıdan başka bir şey değil seninki. Yaşım da 21, çevremdeki hemen hemen her şeyi algılayabilecek zeka kapasitesine ulaşmışımdır diye düşünüyorum. Ayrıca 4000D modeli ile 4000X arasında bile görsel açıdan fazlasıyla fark varken bu kasa ile karşılaştırman hata. Ben de 5 derece serin çalışsın diye gözüme hitap etmeyen kasayı almam. Herkesin görüşüne saygı duymak zorundasın “büyük” adam. Koskoca Adata gelsin kasa yapsın, önü temperli cam diye vasat de, oldu.

Ben kullanıyorum ve kasa gayet sessiz.

Yahu memnun kalabilirsin ben millet alıyor da bin türlü sorun yaşıyor mu diyorum? Daha iyisini kullanmadığınız için elinizdeki en iyisi gibi geliyor ama öyle değil işte.

Şu anki kasan yerine 4000D airflow almış olsan CPU, GPU, Chipset, M.2 aklına gelecek tüm bileşenlerin daha serin çalışacak, +2 fan daha eklediğin zaman arada çok çok daha fazla sıcaklık farkı olacak bunu bir türlü anlayamıyorsunuz.

Ekran kartın 70 derecede çalışıyordur gayet güzel değer eyvallah ama 70 derecede kartı tutmak için o fanlar kaç RPM dönüyor? ya da sıvı soğutma bloğun fanları kaç RPM dönüyor? 4000D kasa ile çok daha serin çalışacak bileşenler ve hem CPU hem GPU fanları çok daha düşük RPM de dönecek.

2021'e girmişiz insanlar 2 eksik fanla bile her bileşeni 5 derece daha serin çalıştıran kasa yerine diğerini övüyor ya aklım almıyor gerçekten.

Bence sen anlamıyorsun, yazdığımı tekrar oku. O sıcaklığın zararı olmayacak, takıntıdan başka bir şey değil seninki. Yaşım da 21, çevremdeki hemen hemen her şeyi algılayabilecek zeka kapasitesine ulaşmışımdır diye düşünüyorum. Ayrıca 4000D modeli ile 4000X arasında bile görsel açıdan fazlasıyla fark varken bu kasa ile karşılaştırman hata. Ben de 5 derece serin çalışsın diye gözüme hitap etmeyen kasayı almam. Herkesin görüşüne saygı duymak zorundasın “büyük” adam. Koskoca Adata gelsin kasa yapsın, önü temperli cam diye vasat de, oldu.

Ayrıca bu sıcaklık testlerinin tam olarak doğru olduğunu sanmıyorum. Sapma değeri olabiliyor.
Yahu memnun kalabilirsin ben millet alıyor da bin türlü sorun yaşıyor mu diyorum? Daha iyisini kullanmadığınız için elinizdeki en iyisi gibi geliyor ama öyle değil işte.

Şu anki kasan yerine 4000D airflow almış olsan CPU, GPU, chipset, M.2 aklına gelecek tüm bileşenlerin daha serin çalışacak, +2 fan daha eklediğin zaman arada çok çok daha fazla sıcaklık farkı olacak bunu bir türlü anlayamıyorsunuz.

Ekran kartın 70 derecede çalışıyordur gayet güzel değer eyvallah ama 70 derecede kartı tutmak için o fanlar kaç RPM dönüyor? ya da sıvı soğutma bloğun fanları kaç RPM dönüyor? 4000D kasa ile çok daha serin çalışacak bileşenler ve hem CPU hem GPU fanları çok daha düşük RPM de dönecek.

2021'e girmişiz insanlar 2 eksik fanla bile her bileşeni 5 derece daha serin çalıştıran kasa yerine diğerini övüyor ya aklım almıyor gerçekten.

Kasa fanları tahminimce 800-1200 RPM arası yani yavaş dönüyor. Sıvı soğutmanın fanları 7v.

Yahu memnun kalabilirsin ben millet alıyor da bin türlü sorun yaşıyor mu diyorum?
4000X RGB modelinin sıcaklık değerleri. 4000D ile arasında sadece fan ve panel farkı var.

Screenshot_20210216-131421.png

Son düzenleme:
Size başarılar gençler :)

Ben vazgeçtim tamam batılkurusır mükemmel kasa içinde fırtınalar kopuyor, aşırı sessiz her yönden mükemmel.

4000D airflow aynı fan sayısı ile ortalama 10 derece daha serin çalıştırıyor bileşenleri ama olsun batılkurusır daha güzel daha gösterişli hem 10 dereceden ne olcak?

Aynen haklısınız valla boş verelim testleri, incelemeleri falan forumda yazılan çoğ gösel yav, batılkususır aldım mökemmel tavsiye ederim, bu fiyata daha eyisi yoğ yorumları varken dünya çapında inceleme yapanlara da bakmayalım.

Bundan sonra batılkurusır önericem teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı