XPG Precog İnceleme

Discord üzerinden konuşurken, kimseden öyle bir geri dönüş almadım hocam.

Sennheiser GSP 350 ile XPG Precog arasında kaldım.GSP 350'yi deneyimleme fırsatınız oldu mu acaba? @inPijamas

Hangisi üst kulvar onu söyleseydiniz iyi olurmuş soran kişi için.
Kağıt üstündeki verilere bakılması yeterli sanırım cevap için. GSP 350 başarılı bir oyun kulaklığı, Precog ise neredeyse her alanda (basslar biraz zayıf) başarılı bir kulaklık.

Sırf oyunda ses kasmak için alacaksanız ikisi de gereksiz olacaktır, 300-400TL'lik bir kulaklı ile yeterince iyi ses kasabilirsiniz ama ben o kulaklıkla iyi ses kasayım, müzik dinlerken zevk alayım veya film izlerken içindeymiş gibi hissedeyim diyorsanız seçeneğiniz Precog.

GSP 350, GSP 300'den daha kötü. Alınmaz. USB olması ses kalitesini düşürüyor. MH751 bu ikisini fiyat ve performans olarak ezer zaten ve anakartla sürmek daha kolay. Şunu merak ediyorum:
Daha önce üst seviye kulaklıklar kullanmış/denemiş biri olarak şunu söyleyebilirim ki, kulaklığın ses kalitesi çok iyi.
''Üst seviye kulaklıklar'' derken hangi kulaklığı demek istiyorsun?

XPG Precog'un çok kötü olduğunu düşünmüyorum ama üst seviye kulaklıklarla yarışamaz büyük ihtimalle. Çok bilindik bir marka değil ve neredeyse hiç duyulmamış gibi. Gerçi senin ''üst seviye'' kulaklık olarak neyi düşündüğüne bağlı. İmkanın varsa MH751 alıp karşılaştırmanı isterim. Aralarında iyi bir fark olacağını tahmin ediyorum.

XPG ilk çıktığında çok yüksek fiyatla satılmaya başlandı ona rağmen incelemeler o fiyata göre incelemişlerdi. Şimdi ülkemizde bu fiyat daha da düşük. Kulaklık zevk meselesi beğenen var beğenmeyen var.

Üst seviye kulaklıklarda katılıyorum daha çok tercihin öne çıktığını ama düşük - orta segmentte böyle bir şey yok. Hangi modellerin kötü veya iyi olduğu çok belli. Hangi incelemeler bu arada? Birkaç yabancı ve türkçe inceleme dışında hiçbir şey yok. Hiç kimse duymamış gibi.

Birkaç yabancı ve türkçe inceleme dışında hiçbir şey yok. Hiç kimse duymamış gibi.
Aramaya mı bilmiyorsun? Birkaç inceleme dediğin +100 adet inceleme videosu ve çok büyük platformların yazılı incelemeleri mevcut.

MH751 de aynı kaderi paylaşan kulaklıklar arasında yerini alabilir.

@inPijamas ''XPG Precog review'', ''XPG Precog'' ve ''XPG Precog inceleme'' deyip aradım. Böyle olmaması mı lazım? +100 adet inceleme videosu diye bir şey yok ama birkaç tane düzgün yine de var. Onlar da çok izlenmemiş. ''Çok'' büyük platformların yok (Tom's Hardware dışında) ama düzgün inceleme yapan siteler 20-10 civarı. Bunun tam olarak kötü olduğunu belirtmek istememiştim ama markanın bilinmediği doğru. Şimdi gidip de denemediğim ve çok bilinmeyen bir kulaklığa kötü demek mantıksız olur. MH751'de de aslında çok inceleme yok ama yabancı bir foruma gitsen çoğunlukla önerilir. Yazılı az var ama video incelemeleri çok var. XPG Precog'un önerildiğini görmedim ve duymadım nasılsa.
MH751 de aynı kaderi paylaşan kulaklıklar arasında yerini alabilir.
Bunla ne demek istediğini anlamadım.
Ben Takstar Pro 82'nin rebrand olmuş hali olduğu için öneriyorum. İmaging ve sahnesi müthiş. Çok geniş değil ama fiyatı için iyi. FPS ve müzik için orta segmentte çok iyi.

Bu iki kulaklıkta da çok marketleme işi ile uğraşılmamış ama en azından Coolermaster bilindik ve çok daha detaylı inceleme var. Fiyat olarak da aynı fiyat civarı hatta XPG precog 30-40 TL daha ucuz. Dediğim gibi XPG Precog'u hangi üst seviye kulaklıklarla karşılaştırdın? Dalga geçmiyorum bu arada, gerçek bir soru.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…