XPG SX8200 PRO SSD hız sorunu

Fatih un

Hectopat
Merhabalar, ben ASUS X570 Prime Pro anakart kullanıyorum. Bugün XPG SX8200 PRO 256 GB'lık versiyonunu satın aldım. Heatsink bulunan 2. M.2 slotuna montajını yaptım. 40 dereceyi geçmeyen SSD'de 850 MB/s üzeri yazma okuma değerleri neredeyse alamıyorum. Firmware güncelleştirmeyi denedim fakat başarılı olamadım. Yapmadığım başka bir şey var mıdır acaba yardımcı olabilir misiniz?

ssd.PNG

M.2 SSD yuvanız anakartta tam olarak nerede? Ekran kartınızın fanı vuruyor ve ısınıyor olabilir mi? CrystalDiskInfo ile sıcaklık durumuna da bakmanızı tavsiye ederim. Bazı anakartlarda M.2 yuvası tam ekran kartının altında oluyor, kartın fanı sıcaklığı olduğu gibi SSD'nin üstüne üflüyor. Sorunu çözdünüz mü acaba?

Sorunu çözdüm anakartın üzerindeki soğutma bloğu olan yuva gerekli hızı sağlamıyor.Port mu bozuk başka bir sebep mi bilemiyorum. Ama ekran kartının hemen altındaki yuvaya takdığımda vaad edilen hızlara ulaştım.

Sorunu çözdüm anakartın üzerindeki soğutma bloğu olan yuva gerekli hızı sağlamıyor.Port mu bozuk başka bir sebep mi bilemiyorum. Ama ekran kartının hemen altındaki yuvaya takdığımda vaad edilen hızlara ulaştım.

Büyük ihtimal birisi PCI Express 3 X2, diğeri X4 hızında çalışıyordur. Bu ürünleri alırken ve takarken mutlaka anakart kitapçığını okumanızı öneririm. Sorunu çözdüğünüze sevindim ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı