Ubuntu MATE vs Linux Mint vs Xubuntu

gnuginar

Hectopat
Merhaba. Belirttiğim dağıtımlardan hangisini kurmalıyım? Bildiğiniz kadarıyla karşılaştırma yapabilir misiniz? Bu dağıtımlardan birini seçip distrohopperlık yapmaya bırakacağım. 1-2 yıl aralıksız bu dağıtımlardan birini kullanacağım.

Üçü de bayağı güzel distro, ama sen seç dersen Linux Mint seçerim. Diğer bahsettiğin distrolardan aman aman bir avantajı yok.

Kolay çözüm ve topluluk desteği bakımından hangisini önerirsiniz? Ubuntu MATE bu konuda gelişmiş midir? Bu konu MATE kullanmaya daha çok yakınlaştırdı beni.

Uzun yillardir linuxcu olarak soyleyebilirim ki (kolay kullanmak için, zaten bu distrolardan birini istedigine gore iyi bir linuxcu degilsin) ya devuan ya da Fedora.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence uzun sureli hangi distroyu kullanacagina, distrolari deneye deneye kendin karar vermelisin.

Cunku sistemden ne bekledigini belirtmemissin, X - Y -Z arasinda hangisini seceyim demissin yalnizca. 3 yemek ismi soyleyip hangisini yiyeyim demek gibi bir sey bu. Kendi zevkini olusturup kendin karar ver.

@SUBMITTER ''İyi bir kullanıcı değilsin.'' demeniz beni üzdü. Uzun zamandır Arch kullanıyorum zaten. Ayrıca dediğiniz dağıtımları da kullandım. Sırf başlıktaki dağıtımlardan birisi öneri olarak istemem beni kötü bir kullanıcı yapmaz.

@SUBMITTER ''İyi bir kullanıcı değilsin.'' demeniz beni üzdü. Uzun zamandır Arch kullanıyorum zaten. Ayrıca dediğiniz dağıtımları da kullandım. Sırf başlıktaki dağıtımlardan birisi öneri olarak istemem beni kötü bir kullanıcı yapmaz.
Linux mint isteyip bilgili linuxcu gormedim. Belki ilki yasatiyorsunuz bana. :)

Geri
Yukarı