Ya Uçtuğunuz Uçağın Kanadı Koparsa?

• Konuyu başlatan Jira
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 9B
Hocam havadayken kabin kırılırsa ne oluyor?
Şu ana kadar rastlanmadı ama bir gün olursa söz senin için bir yazı yazarım. Ya da uçuşun en güvenli esnasında meydana gelen bu olay yüzünden ''başlarım yapacağınız işe'' deyip mesleği bırakabilirim, IDK :D

Böyle bir saçma bir şey izlemiştim, doğruluk payı ne kadar tartışılır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Bu olay doğru, canlandırma yapmışlar videoda.
Hocam bu kara kutu dedikleri zımbırtının içinde veriler nasıl saklanıyor? SSD falan yoktur herhalde içinde.
Bunun için ayrı konu aç, yeri değil burası. Modlar kızmasın.

Kalbin kırılırsa diye okudum, kalp krizi geçirirsin diyecektim de neyse ki cevap yazmışlar.

Bu sitede ne kadar uçak seven insan var, insan hayret ediyor. Uçak cahiliyim ben de ne hikmetse okuyorum bazen yazdıklarınızı.

Füzelajda herhangi bir delik veya çatlak meydana gelirse, uçağın bulunduğu irtifa ile füzelaj iç basıncı arasındaki farktan dolayı içerisindeki eşyalar veya insanlar dışarı fırlar.
Video mantıken doğru ama biraz abartı var tabi.

Bence uçağın kanatları, kanatlara bağlı jet motoru ile birlikte koparsa hiç şansı yok gibi birşey. Ama jet motoruna kadar kopar ve jet motoru çalışır şekilde uçakta kalırsa pilotun yeteneğine bağlı olarak bir şansı var. Uçağın büyüklüğü ve türü de önemli tabi. Herkes motoru aynı yerde konumlandırmıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı