Yabancı biri şifremi mail olarak yollayıp tehdit ediyor

Spam maillere bakmadan silerdim 20 ocak günü mail kotası dolmasın diye spam mailleri siliyordum ki ne göreyim mail şifrem yazıyor adam destan yazmış tehtit etmiş yok videolar yok resimler filan her yerde yayınlıyacaz filan diyor çok umrumda değil açıkçası Gönderen kişinin mail adresi bu : [email protected] şifrenizi başka bilgisayarda girmeyin ben mecbur kaldım girdim kesin keyloger vardı Allahtan Sms + Bilgilendirme açmıştım Dikkatli Olun Gençler Ortalık Şerefsiz Dolu :)
Kesinlikle Para Filanda Göndermeyin.

Dün gece kullanıcı adım ve şifrem başlıklı bir mail geldi bana. İngilizce yazılan mailde bunu dikkat çekmem için yaptığını söyledi. Bilgisayarıma bulaştırdığı keyloggerle her şeye hakim olduğunu, üstelik kamerayı da görüp montajla kaset haline getireceğini söylüyor.

Dün geceden beri neredeyse bütün zemana ve hitman gibi programlarla arama yaptım ama herhangi bir şey bulamıyor bu arkadaşlar. Kaspersky ve windows ile de tam virüs taraması yaptım ama temiz.

Mailden hemen sonra kameraya bakayım dedim normalde hiç kullanmam. Kameranızı bulamıyoruz diye bir uyarı veriyor. Baktım aygıtlarda webcam driverine ait herhangi bir şey yok. Hiç kullanmadığım için bilmiyorum ama yüklüydü diye hatırlıyorum. Bu adam mı yapmıştır bunu ve ya şu anda hala izliyor mudur?

Öncelikle bilgisayarı temizleme ardından bu adamın arkadaşlarıma yollayacağı hayali kasetle başa çıkmak için bir öneriniz var mıdır? Şimdiden teşekkür ederim :)
Ekim kasım aylarıydı Benzer mail bana da geldi. Benden 50 bin lira para istiyordu. Bitcoin kabul ederim; diyordu. Yapmadığım takdirde başıma büyük işler açacağını söylemişti. Geçen bir ardaşımın mail'inden başka bir memur arkadaşa değişik mesajlar atılmış. Atılan makine de benim ki gözüküyor. Yani bir numaralı şüpheli benim. Oysa ben arkadaşımın mail şifresini bilmiyorum. Ve şifre kıracak hack'leyecek bir kullanıcı bilgisine de sahip değilim. Acaba bu olay adi herifin işi olabilir mi?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı