Yabancı biri şifremi mail olarak yollayıp tehdit ediyor

Acaba Kaspersky yükleyip tam tarama başlattınız mı? @Murat5038 zararlı yazılım temizleme konusunda bilgili bir kişiyi davet edelim konuya.
Sıfırlama değil temiz format atın. Daha etkili ve kesin olur. Sitede rehberleri var. Ayrıca bütün şifrelerinizi temiz bir bilgisayardan değiştirdiniz mi? Hepsi farklı ve +20 karakterli olsun. Bilgisayarınız masaüstü ise sökün direkt kamerayı bence.

Son düzenleme:
İstenilen raporları paylaşmasını bekliyorum ama hala paylaşmadı. Temiz kurulumu yapamayan için zaten anlatılanları yapamayacağı için öneriye de gerek yok gibi. Bekleyelim bakalım.
Cevap verenlerin yanlışlarını da biriktiriyorum bakalım ne kadar daha artacak diye.

Başka bir cihazdan şifreleri değiştir. Eğer yine eski şifreni tehdit için kullanıyorsa sıkıntı yok. Ama yeni şifreyi bulmuşsa sıkıntı :D

Aklıma hemen Black Mirror dizisinin ''Shut Up and Dance'' bölümü geldi. İnsanlara şantajla yaptırılan işler. Birisi de bilgisayar karşısında uygunsuz görüntüleri olan ergen bir çocuğa aitti.

Dikkat edin derim, sadece keylogger olmayabilir. Bilgisayara sızıp, ardından da iz bırakmadan ayrılıyor olabilir. Modem reset de ekleyebilirsiniz.

Yine de kişisel kanaatim öyle bir video görüntünün olmadığı, ücreti vermeyin, rahat olun.

Android telefonun varsa telefonda da olabilir virüs. Bence sen başka bir arkadaşının PC'den şifrelerini falan komple değiştirip evdeki tüm cihazları formatla. Hatta modemi bile resetle. Modemin önbelleğine de virüs yerleştiriyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı