Yabani muhabbet kuşu eğitme

Hokkabaz Gibiyim

Hectopat
Bir tanıdığımın muhabbet kuşunu sahiplendim. 2 aydır bizde bir türlü ele gelmiyor. Youtubedeki bütün videoları izledim. Bunun çifti ölmüş. Aylarca kuşu hiç kafesten çıkarmamışlar. Geçen ele almaya çalışırken kafesten çıktı geri girmenin yollarını arıyor birde çok ısırıyor elimi yaklaştıramıyorum. Isırması korkutmak için değil baya zarar veriyor sert ısırıyor. Ele alıştırmanın ve ısırmanın çözümü varmı? Elimi yaklaştırmadan ısırıyor, elim kafes dışındayken bile ısırmaya çalışıyor. Birazda yaşlı sanırsam.

Dosya Ekleri

• IMG_20230811_180012.jpg
    IMG_20230811_180012.jpg
    93,9 KB · Görüntüleme: 32
Bir tanıdığımın muhabbet kuşunu sahiplendim. 2 aydır bizde bir türlü ele gelmiyor. YouTube'deki bütün videoları izledim. Bunun çifti ölmüş. Aylarca kuşu hiç kafesten çıkarmamışlar. Geçen ele almaya çalışırken kafesten çıktı geri girmenin yollarını arıyor bir de çok ısırıyor elimi yaklaştıramıyorum. Isırması korkutmak için değil bayağı zarar veriyor sert ısırıyor. Ele alıştırmanın ve ısırmanın çözümü var mı? Elimi yaklaştırmadan ısırıyor, elim kafes dışındayken bile ısırmaya çalışıyor. Biraz da yaşlı sanırsam.

Nasıl insan içinde bu saatten sonra degiştiremezsin derler ya bunda da aynı şey maalesef bu saatten sonra evcilleşemez yeni çift alın belki de biraz da olsa iyi gelir kuşa.

Yeni konular

Geri
Yukarı