Yağ yakıcılar yararlı mı?

andndar

Hectopat
Selam dostlar. Ben boyuma göre fazla kilolu bir insanım, bir buçuk hafta önce spora başladım. Fitness hocam bana yağ yakıcı önerdi sizce kullanmalı mıyım ve bana etkisi iyi ya da kötü açıdan olur mu? Bu arada yaşım 16, kilom 83 84 arası. Kısa aralıklarla değiştiği için tam belli olmuyor, boyum da 1.66 yardımcı olmanız benim için çok iyi olur. :D

Son düzenleyen: Moderatör:
İlla ki faydası var ama sihirli bi toz değil. Getirisi kadar götürüsü de var. Yaşın daha 16 tam gelişim aşamasındasın. Spora yazılmışsın çok iyi zayıflamak başka birşey sağlıklı zayıflamak başka birşey. Önce kalori açığınızı hesaplayın ve beslenme düzeninizi ayarlayın. Zayıflamanın kuralı kalori açığı oluşturmak ve bunu devamlı olarak yapmak. Yüzde 50 diyet yüzde 30 spor ve yüzde 20 dinlenme bana göre zayıflamanın çaresi. Beslenme düzenini sporla birleştirip süreklilik sağlarsan kaliteli şekilde zayıflayabilirsin.

İlla ki faydası var ama sihirli bi toz değil. Getirisi kadar götürüsü de var. Yaşın daha 16 tam gelişim aşamasındasın. Spora yazılmışsın çok iyi zayıflamak başka birşey sağlıklı zayıflamak başka birşey. Önce kalori açığınızı hesaplayın ve beslenme düzeninizi ayarlayın. Zayıflamanın kuralı kalori açığı oluşturmak ve bunu devamlı olarak yapmak. Yüzde 50 diyet yüzde 30 spor ve yüzde 20 dinlenme bana göre zayıflamanın çaresi. Beslenme düzenini sporla birleştirip süreklilik sağlarsan kaliteli şekilde zayıflayabilirsin.
Öncelikle yorumunuz için çok teşekkür ederim dediklerinizi uygulamadan önce düzene oturtmam lazım kendimi ondan haliyle öğrenciyiz gece geç yatıp sabah kalkamıyorum bunu düzelttikten sonra her şeyi halledicem :D

Bende senin yasinda 120 kiloydum. Lise caglarinda ozellimle baya dislaniyodum. Yasim 21 oldu kasimda askere gidiyorum. Kilo oldu 76 :) Evet yag yakici kullandim ama 16 yasinda degil. Zaten piyasada satilan bu urunlerin cogu 18 yas ve uzeri icindir. Unutma ki A kisisi yag yakici kullaniyor B kisiside kullaniyor. Ama her insanin vucudu bir olmadigi icin herkeste ayni etkiyi gostermez. Yas ilerledikce bakarsin bunlara. Simdilik guzel dinlenme ve spor programi uygulamalisin. Birde neleri agirlikli yemen konusunda beslenme uzmanina danisabilirsin.

Bende senin yasinda 120 kiloydum. Lise caglarinda ozellimle baya dislaniyodum. Yasim 21 oldu kasimda askere gidiyorum. Kilo oldu 76 :) Evet yag yakici kullandim ama 16 yasinda degil. Zaten piyasada satilan bu urunlerin cogu 18 yas ve uzeri icindir. Unutma ki A kisisi yag yakici kullaniyor B kisiside kullaniyor. Ama her insanin vucudu bir olmadigi icin herkeste ayni etkiyi gostermez. Yas ilerledikce bakarsin bunlara. Simdilik guzel dinlenme ve spor programi uygulamalisin. Birde neleri agirlikli yemen konusunda beslenme uzmanina danisabilirsin.
Tamamdır zaten çoğu kişi de senin gibi düşündü ve almaktan vazgeçtim diyet ve spora devam :D

Tamamdır zaten çoğu kişi de senin gibi düşündü ve almaktan vazgeçtim diyet ve spora devam :D

Ama spor öncesi ve sonrasi yag yakimini hizlandirmak icin dogal olarak ne yapabilirim diyosan spor oncesi 2 fincan türk kahvesi sekersiz olcak. Spordan sonrada 1 bardak yesil cay. Cok faydasini gorursun

Yağ yakımı istiyorsan günlük alman gereken kalorinin biraz altına düşmelisin. Sabahları aç karna koşmayı deneyebilirsin vücut daha fazla yağ yakar. Kilonun ortalama 2 katı protein ve az karbonhidrat almalısın.Yağ yakıcıya falan hiç gerek yok böyle şeylere. Yağ alabilirsin fakat bunlar sağlıklı yağ olmalı. Şekeri kesinlikle kesmelisin. Setlerin arasında daha az dinlenmeye bak. Spor güzeldir 2-3 aya kendi vücudunu tanımaya başlıyorsun. Tam gelişim çağındasın çok güzel bir form yakalayabilirsin sakın bırakma. 👍 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı