Yağlanmadan definasyon nasıl yapılır?

ppeckers

Decapat
Daha fazla  
1 yıldır fitness yapıyorum yaşım 15, kilom 91, yağ oranım 21'lerde, sürücülerim güncel çok şükür, güç olarak ve kas olarak yüksek seviyedeyim kolum 37-38 cm arası ama yağlı vücut çok kötü maalesef. Benim istediğim 5 6 aydır definasyon yapmak fakat bir türlü yapamıyorum her seferinde daha da kütle koyuyorum ve yağlanıyorum. Bana bir taktik, yol gösterin artık yağ oranımı düşürmek adamakıllı definasyona girmek istiyorum.

1 yıldır fitness yapıyorum yaşım 15, kilom 91, yağ oranım 21'lerde, sürücülerim güncel çok şükür, güç olarak ve kas olarak yüksek seviyedeyim kolum 37-38 cm arası ama yağlı vücut çok kötü maalesef. Benim istediğim 5 6 aydır definasyon yapmak fakat bir türlü yapamıyorum her seferinde daha da kütle koyuyorum ve yağlanıyorum. Bana bir taktik, yol gösterin artık yağ oranımı düşürmek adamakıllı definasyona girmek istiyorum.

Az ye kalori say.

Kalori açığı oluşturup yağlı yemeklerden uzak dur ve kardiyo'ya ağırlık ver.

Kalori takibi yap. Şekerden, hamur işinden uzak dur. İmkanın varsa sabahları aç karnına kardiyo yap. Uymuyorsa antrenman sonunda 40, 45 dakika kardiyo yap. Antrenmanlarını güçlenme odaklı değil yüksek şiddetli bir şekilde set arası az dinlenerek (30 sn, 1 dakika arası) yap. Drop set gibi teknikler uygula. Bacak günlerini atlama. Geceleri yatmadan karbonhidrat, yağlı şeyler tüketme. Margarin, ayçiçek yağı gibi sağlıksız yağlardan uzak dur.

Yeni konular

Geri
Yukarı