Yağlı biri kilosunu koruyarak kilo verebilir mi?

ACExACE

Hectopat
Uygun kilolarda bir kişi sadece günlük kalorisini alarak (ne eksik ne fazla) kilo koruyup yağ yakabilir mi?
Not başlık tam olarak yağlı biri kilosunu koruyarak yağ yakabilir mi? Yazmıştım…

Son düzenleme:
Spora yeni başlıyorsan ilk bir süre bunu daha basit şekilde yapabilirsin ama bir süre sonra doğal olarak iş zorlaşabilir. Ben spora 61kilo %18 yağ oranı ile başladım şu an 2hafta önce ölçtürdüm 81kilo %14 yağ oranı çıktı. 2yıldır yapıyorum haftanın 5 günü fitness 3-4 günü 1-1.5 saatlik havuzda serbest yüzme yapıyorum kardiyo olarak beslenmemde neredeyse her gün aynı sabah marul domates 3yumurta, öğlen ve akşam tavuk göğsü pilav veya makarna.

Spora yeni başlıyorsan ilk bir süre bunu daha basit şekilde yapabilirsin ama bir süre sonra doğal olarak iş zorlaşabilir. Ben spora 61kilo %18 yağ oranı ile başladım şu an 2hafta önce ölçtürdüm 81kilo %14 yağ oranı çıktı. 2yıldır yapıyorum haftanın 5G'ünü fitness 3-4G'ünü 1-1.5 saatlik havuzda serbest yüzme yapıyorum kardiyo olarak beslenmemde neredeyse her gün aynı sabah marul domates 3yumurta, öğlen ve akşam tavuk göğsü pilav veya makarna.

Yeni başlamadım hedeflediğim kiloya düştüm ama hala yağlıyım skinny fat deniyor sanırım şu anki halime.

Spora yeni başlıyorsan ilk bir süre bunu daha basit şekilde yapabilirsin ama bir süre sonra doğal olarak iş zorlaşabilir. Ben spora 61kilo %18 yağ oranı ile başladım şu an 2hafta önce ölçtürdüm 81kilo %14 yağ oranı çıktı. 2yıldır yapıyorum haftanın 5 günü fitness 3-4 günü 1-1.5 saatlik havuzda serbest yüzme yapıyorum kardiyo olarak beslenmemde neredeyse her gün aynı sabah marul domates 3yumurta, öğlen ve akşam tavuk göğsü pilav veya makarna.

Seni takdir ediyorum hocam :)

Seni takdir ediyorum hocam :)

Sağ olun hocam her açıdan hayatımın en doğru kararıydı. Hem daha çok sosyalleşmeme yaradı hem kondisyon olarak çok ileri seviyeye taşıdı bunun gibi birçok etkeni var sporun.

Boy kilo oranında sıkıntı yok. Aynada göbek tarafının vücuduna oranla daha geniş ve büyük olduğunu görüyorsan skinny fat olabilirsin. Belki 85kiloda kalıp yağ oranını çok düşüremessin ama maksimum 80e düşene kadar çoğunluk yağ olmak üzere kilo verirsin sonra daha temiz şekilde alırsın. Spor emek, disiplin,zaman ve maalesef ülkemizde biraz da ekonomik durum işi.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı