Yakın arkadaşlarla kavga etmek

Zacsha

Hectopat
Öncelikle selamlar bu yazıyı içimdekileri dökmek amaçlı yazmak istiyorum. 11 yıllık arkadaş ve arkadaşlarımla kavga etmiş bulunmaktayım. Benim kendi düşündüğüme göre son zamanlarda kafam çok dağınık ve yeri gelince arkadaşlarıma karşı aksi olmuş olabilirim ve bu basit meseleler değil. Yeri geliyor aile, yeri geliyor okul, yeri geliyor kız meselesi vb. biz normalde 3 kişi spor salonuna giderdik 2 aydır ama son 1 2 haftadır arkadaşlarım bana haber vermeden buluşup Snapchat'ten snap atıyor ve o zaman farkına varıyorum. Geçen hafta niye çağırmadın yazdım usülce ve bana "ok" cevabını verdi. Neden böyle yapıyorsun diye devam ettikten sonra sert bir şekilde kavga ettik. Ardından diğer arkadaşım sandığıma içimi dökerken "bu aralar bana karşı bir farklı sanki götü kalkmış gibi" dedim ve anında kavgalı olduğuma yetiştirmiş. Sonra WhatsApp arkadaş grubundan paso bana laf sokma derdinde. Halbuki yetiştiren arkadaşım da onun hakkında daha ağır konuştu, zaten sevmiyordum cart curt. Ama şu an beni arkasından konuşmuş tarzı biliyorlar ve nereye giderlerse gitsinler tek mesaj yok. Ben mi hatalıyım?

Kendimi anlatamamış olabilirim ama içimdekileri dökmek istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
hafta niye çağırmadın yazdım usülce ve bana "ok" cevabını verdi.
Ben bunu yazan biriyle muhabbeti saniyesinde keserdim açıkçası. Böylelerinden hayır gelmez.

Hepsini sil hayatından gitsin, öyle arkadaşlara ihtiyaç yok. Benden uzak Allah'a yakın olsunlar. Bu dünyada bir tek arkadaş olacağın kimseler onlar değil. Başka arkadaşlıklar edin, hem belki onlardan daha iyi dostluklar edinirsin.

Ben böylelerinin ağzını yüzünü dağıtmamıştım zamanında, çok pişmanım.

5 yıllık arkadaşımla spora gittik. O 2 gün yapar 3 gün yatardı. Benim daha hızlı geliştiğimi, oradakilerle daha çok kaynaştığımı görünce kıskandı, kavga ettik mesajlarda ben de bir daha konuşmadım. Hiç üzülmeye bile değmez. Zaten hayat sana dost, kardeş dediğin birilerini çıkartıyor.

Ardından diğer arkadaşım sandığıma içimi dökerken.

Buradan sonra okuma gereksinimi duymadım. Neden okumadınız derseniz böyle kişileri yolda görünce ağzını burnunu hulk olup parçalayasım geliyor. Ha böyle bir arkadaş grubunuz varsa hiç beklemeden yeni kişilerle arkadaş olmanızı öneririm. Sizi çağırmıyorlarsa sizde fazla ilgilenmeyin başkalarıyla arkadaş olun. Bazı tahtası eksikler yüzünden hem içinizi dökmek zorunda kalmazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı