Yaklaşan proje: Gamebuntu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Minimal bir dağıtım olmasını beklerdim. Fotoğraflara bakılırsa yaptığınız tek şey Ubuntu'ya KDE kurup ikon temasını değiştirmek. Ayrıca ikon paketi çok kötü. KDE yerine Xfce kullanılabilirmiş. Pek başarılı olacak bir dağıtıma benzemiyor.
Belki ben hafiften başlayabilirim minimal bir dağıtım yapmaya yoksa sonsuza kadar dağıtım değiştirme döngüsünde gidip geleceğim.

Yanlışın var. KDE sistemi Windows kadar asla yormaz. Sen hiç GNU/Linux kullananın bilgisayarı yetmediğini tamamen gördün mü? 1 GB Ram tüketimi gayet iyi bir değer.

Düşük sistemi olup bu dağıtımı deneyecekler için bu değer iyi değil. KDE'nin görev yöneticisinde yediği RAM miktarı doğru değil. Görev yöneticisinde 500 MB gösterirken terminalden baktığımızda 1GB'ı aşıyor.

Beğenmediysen değiştirebilirsin seni tutan yok hocam.

Neden bu kadar sinirlendiniz? Hani sizin amacınız Linux'a önyargıyı kırmaktı? Bu durumda sisteme alternatif ikon temaları eklenebilir. Yapıcı eleştiri yapıyorum şurada takındığınız uslup hoş değil.
Dağıtım olması için illaki LFS'den yapılmasına gerek yok. Oturum demeni biraz tuhafsadım.

Çünkü dağıtım olmuyor bu. Kendi depon yok. Kendi uygulamaların yok. Kendi masaüstün yok. Kendine ait basit bir bash scriptin bile yokken dağıtım dememi beklemeyin. Öyle dersek değeri bilinmemiş dağıtımlara haksızlık olur.
Çıkınca yorum yapsan? Daha düzgün göremeden bile amatörce demişsin. Ayrıca bazı oyunlar GNU/Linux'ta daha çok performans veriyor, bilgin olsun.

Amatörce dememin sebebi bir Linux Mint ekibi kadar bilgi birikiminizin olmaması. Bir bash scripti yazacak kadar bash deneyiminin olmaması. Şimdi anladın mı? En azından GTK ile kendine özel hoşgeldin ekranı bile programlasan bir emek var diyeceğiz ama o da yok.

Bu aralar herkes dağıtım yapmaya başladı. Gamebuntu'yu systemback ile yapmam 1 günümü almaz açıkçası. Bir Candy icon teması ardından Breeze sistem teması sonrasında logoyu da koyduk mu al sana dağıtım. GNU'ya GNU'da olmayan bir şey katarsanız o zaman dağıtım derim. Şu anda oturumdan ileriye gidemiyor.

Bu kadar sert konuşmak istemezdim açıkçası. Siz üslubunuzu böyle takınınca ben de böyle konuşma gereği duydum.

Düşük sistemi olup bu dağıtımı deneyecekler için bu değer iyi değil. KDE'nin görev yöneticisinde yediği RAM miktarı doğru değil. Görev yöneticisinde 500 MB gösterirken terminalden baktığımızda 1GB'ı aşıyor.

Neden bu kadar sinirlendiniz? Hani sizin amacınız Linux'a önyargıyı kırmaktı? Bu durumda sisteme alternatif ikon temaları eklenebilir. Yapıcı eleştiri yapıyorum şurada takındığınız uslup hoş değil.

Çünkü dağıtım olmuyor bu. Kendi depon yok. Kendi uygulamaların yok. Kendi masaüstün yok. Kendine ait basit bir bash scriptin bile yokken dağıtım dememi beklemeyin. Öyle dersek değeri bilinmemiş dağıtımlara haksızlık olur.

Amatörce dememin sebebi bir Linux Mint ekibi kadar bilgi birikiminizin olmaması. Bir bash scripti yazacak kadar bash deneyiminin olmaması. Şimdi anladın mı? En azından GTK ile kendine özel hoşgeldin ekranı bile programlasan bir emek var diyeceğiz ama o da yok.

Bu aralar herkes dağıtım yapmaya başladı. Gamebuntu'yu systemback ile yapmam 1 günümü almaz açıkçası. Bir Candy icon teması ardından Breeze sistem teması sonrasında logoyu da koyduk mu al sana dağıtım. GNU'ya GNU'da olmayan bir şey katarsanız o zaman dağıtım derim. Şu anda oturumdan ileriye gidemiyor.

Bu kadar sert konuşmak istemezdim açıkçası. Siz üslubunuzu böyle takınınca ben de böyle konuşma gereği duydum.
Bende acaba patlayacak mı diye bekliyordum, bomba patladı.

Kusuruma bakmayın sınavlardan dolayı stresliyim.

Amatörce dememin sebebi bir Linux Mint ekibi kadar bilgi birikiminizin olmaması. Bir bash scripti yazacak kadar bash deneyiminin olmaması. Şimdi anladın mı? En azından gtk ile kendine özel hoş geldin ekranı bile programlasan bir emek var diyeceğiz ama o da yok.

Ne yapmamı beklerdin? Bana söyler misin? Zamanım yok diyorum buraya bile zar zor giriyorum. Günde 8,5 saatin sadece soru çözmeye gitseydi anlardın. Sanki zamanım varda ben yapmamışım...

Ne yapmamı beklerdin? Bana söyler misin? Zamanım yok diyorum buraya bile zar zor giriyorum. Günde 8,5 saatin sadece soru çözmeye gitseydi anlardın. Sanki zamanım varda ben yapmamışım...

Sizin yerinize yapayım isterseniz. Bu akşam indiririm Kubuntu. Sonrasında özelleştirip logoyu da koyarım Systemback ile ISO'sunu yayınlarım. Bu kadar basit bir iş. Dağıtım dediğimiz şeyler böyle yapılmıyor. Github'daki kaynak kodlardan derleniyor.

Sizin yerinize yapayım isterseniz. Bu akşam indiririm Kubuntu. Sonrasında özelleştirip logoyu da koyarım systemback ile ISO'sunu yayınlarım. Bu kadar basit bir iş. Dağıtım dediğimiz şeyler böyle yapılmıyor. GitHub'daki kaynak kodlardan derleniyor.

Emeğimi halen küçümsüyorsunuz. Madem beğenmediniz kullanmayın. Çıkabilirsiniz konumdan. Ayrıca Kubuntu ile yapmadım bilginiz olsun.

Kusuruma bakmayın sınavlardan dolayı stresliyim.

Zamanın yoksa böyle projelere girişmemen gerek. Böyle şeyler aceleye getirilerek olmuyor maalesef.

Zamanın yoksa böyle projelere girişmemen gerek. Böyle şeyler aceleye getirilerek olmuyor maalesef.

Yazın daha iyisi olacak. Yalnız lütfen ikide bir emek yok Systemback deyip durmayın. Ben bunun için bayağı araştırma yaptım. Beğenmediyseniz söyleyin fakat lütfen emeği küçümsemeyin.

Emeğimi halen küçümsüyorsunuz. Madem beğenmediniz kullanmayın. Çıkabilirsiniz konumdan. Ayrıca Kubuntu ile yapmadım bilginiz olsun.

Hocam eleştirileri neden kabul etmiyorsunuz? Bir kişi oturumunuzun eksi yönlerini söyleyince neden kızgın atıp "Çıkın konumdan" haline bürünüyorsunuz. Bakın en başta normal bir şekilde beğenmediğim yönleri söyledim ve siz üzgün atıp ve uslubunuz bozup konuşmaya başladınız. Oysaki ben sadece eksi yönlerini söyledim. En son hiç tarzım olmayan şekilde konuşmaya başladım. Bu oturumun gelişmesini isterken bana kızgın attınız. Hiç hoş olmayan bir davranış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı