Yaklaşan proje: Gamebuntu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her şeyiyle muhteşem bir sistem, bilgisayarım düzgün olsa düşünmeden yüklerdim.
Gerçekten başarılı logolar, sanırım sosyal ile birlikte gelişecek dağıtımımız.(Artık dağıtımımız oldu😃)
maxresdefault.jpg

Bu sistemin pek bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Önceki konularınızdan anladığım kadarıyla önce saf Ubuntu indirip sonrasında Gnome'u silip KDE kuruyorsunuz. Bu da bir çok config ve bağımlılık dosyalarını birbirine karıştırıp performansı ve diski de düşürüyor.

Ayrıca sistemin oyuncular için olduğunu belirtmişsiniz. Yani bu sistemde insanlar oyun oynayacak. Oyun oynayacak kişiler de arkada program çalışmamasını ve sistemin yorulmamasını ister. Siz de KDE kullanarak sistemi hem animasyonlar hem RAM ve CPU ile yormuşsunuz. Bu durumda performans düşüşleri yaşanır. Xfce kullanıp hafif bir özelleştirme yapabilirdiniz.

İkon tema ve sistem teması da çok abartı duruyor. Sanki oyuncular fırfırlı şeyler sever algısı oluşmuş. İkon tema çok göz yoruyor. Fazla renkli ve sistem teması ile uyuşmamış. Bu yüzden pek güzel durmuyor. Ayrıca Photoshop ile yaptığınız logolar çok kötü duruyor. Canva sitesinden hazır assetler ile güzel bir logo oluşturulabilir.

Bu sistemin oyuncuların performansına pek etki etmediğini göze alırsak amatörce yapılmış bir oturum kullanmak yerine Linux Mint Xfce gibi daha iyi dağıtımları kullanmaları stabilite ve performans açısından daha iyi olur.

Bu yorumlarım oturumunu baltalamak veya seni küçük düşürmek için değil; daha da gelişmesi için. Bunları dikkate alırsan daha da gelişeceğini umuyorum. Başarılar.

@309999 galiba her eleştiriye üzgün ifadesi atıyorsun. Seni güzelce elelştirdim ancak üzgün ifade atman hoş değil. Bundan anladığım kadarıyla gelişmek istemiyorsun.

Son düzenleme:
Bu sistemin pek bir artısı olduğunu düşünmüyorum. Önceki konularınızdan anladığım kadarıyla önce saf Ubuntu indirip sonrasında Gnome'u silip KDE kuruyorsunuz. Bu da bir çok config ve bağımlılık dosyalarını birbirine karıştırıp performansı ve diski de düşürüyor.

Ayrıca sistemin oyuncular için olduğunu belirtmişsiniz. Yani bu sistemde insanlar oyun oynayacak. Oyun oynayacak kişiler de arkada program çalışmamasını ve sistemin yorulmamasını ister. Siz de KDE kullanarak sistemi hem animasyonlar hem RAM ve CPU ile yormuşsunuz. Bu durumda performans düşüşleri yaşanır. Xfce kullanıp hafif bir özelleştirme yapabilirdiniz.

İkon tema ve sistem teması da çok abartı duruyor. Sanki oyuncular fırfırlı şeyler sever algısı oluşmuş. İkon tema çok göz yoruyor. Fazla renkli ve sistem teması ile uyuşmamış. Bu yüzden pek güzel durmuyor. Ayrıca Photoshop ile yaptığınız logolar çok kötü duruyor. Canva sitesinden hazır assetler ile güzel bir logo oluşturulabilir.

Bu sistemin oyuncuların performansına pek etki etmediğini göze alırsak amatörce yapılmış bir oturum kullanmak yerine Linux Mint Xfce gibi daha iyi dağıtımları kullanmaları stabilite ve performans açısından daha iyi olur.

Bu yorumlarım oturumunu baltalamak veya seni küçük düşürmek için değil; daha da gelişmesi için. Bunları dikkate alırsan daha da gelişeceğini umuyorum. Başarılar.

@309999 galiba her eleştiriye üzgün ifadesi atıyorsun. Seni güzelce elelştirdim ancak üzgün ifade atman hoş değil. Bundan anladığım kadarıyla gelişmek istemiyorsun.
Aynen katılıyorum, böyle bir şey yazmaya üşendiğim için fikrimi belirteyim.

Bu da bir çok config ve bağımlılık dosyalarını birbirine karıştırıp performansı ve diski de düşürüyor.
Hiçte bile. Saf GNOME'siz Ubuntu'dan KDE Plasma'yı indiriyorum.
Siz de KDE kullanarak sistemi hem animasyonlar hem RAM ve CPU ile yormuşsunuz.
Yanlışın var. KDE sistemi Windows kadar asla yormaz. Sen hiç GNU/Linux kullananın bilgisayarı yetmediğini tamamen gördün mü? 1 GB Ram tüketimi gayet iyi bir değer.
İkon tema ve sistem teması da çok abartı duruyor.
Beğenmediysen değiştirebilirsin seni tutan yok hocam.
Bu yorumlarım oturumunu baltalamak veya seni küçük düşürmek için değil; daha da gelişmesi için.
Dağıtım olması için illaki LFS'den yapılmasına gerek yok. Oturum demeni biraz tuhafsadım.
Bu sistemin oyuncuların performansına pek etki etmediğini göze alırsak amatörce yapılmış bir oturum kullanmak yerine
Çıkınca yorum yapsan? Daha düzgün göremeden bile amatörce demişsin. Ayrıca bazı oyunlar GNU/Linux'ta daha çok performans veriyor, bilgin olsun.
Bundan anladığım kadarıyla gelişmek istemiyorsun.
Eleştirini dikkate alacağım fakat denemeden yorum yapıp oturum demene üzgün attım. Emojiye alınacaksan mesaj atmayabilirsin hocam. Ayrıca XFCE sürümünün çıkacağını belirtmek isterim.

Eleştirileriniz için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı