Yalnız kalmaktan yorulmak

Docthirst

Kilopat
Daha fazla  
21 yaşındayım. Bir türlü istediğim ortamı kuramamaktan, düzenli görüşebileceğim arkadaşlar bulamamaktan yoruldum. Hem de çok yoruldum. Üniversiteye gidince bir şeyler düzelir diyordum ama yok düzelmedi. Geldiğim şehirde de yalnızım şimdi de yalnızım. Ben cidden kafayı sıyıracağım. Geldiğim şehirde ailem vardı artık o da yok. Tamamen yalnızım. Ben bıktım bu yalnızlıktan. Sorunum ne neden böyle oluyor anlamış değilim. Ne sevenim ne sevdiğim var hani desem en azından sevgilim var diye. Ama o da yok. Ben sadece kafayı sıyırdım sanırsam. Delirmemek elde değil ben çok yoruldum bu yalnızlıktan. Bir türlü kurtulamıyorum bundan. Ben artık yalnız olmak istemedikçe daha da yalnızlaşıyorum. Keşke lise 2ye dönebilsem en son o zaman yalnız değildim. Delireceğim artık neden buraya yazdım bilmiyorum.

Aynı yaştayız, ben de son iki yıldır aynı durumdayım. Kabullenmek lazım, kabullenmezsen bu şekilde seni yiyip bitirecek. Kendine odaklanmayı öğrenmen ve yalnızlıktaki güzelliği kabullenmen lazım.

Bulmuşsun güzelim yalnızlığı, derdin varmış gibi anlatıyorsun. Yalnızlık iyidir, güzeldir, benzersizdir. Kimseye ihtiyacın yok, zaten insanlar kendi çıkarına bakar. Arkadaş olmaya çalışan olursa uzak dur, bu devirde başına ne geleceğini tahmin dahi edemezsin.

Yalnızlık tek kelime, söylenişi ne kadar kolay. Halbuki yaşanması o kadar zordur ki.

-Goethe

Yalnızsın diye üzül ama delirme noktasına gelme. İnsanlara bağlı yaşama.

19 yaşında birisi olarak pek takmayın derim. Benim 3 4 tane dost denilcek arkadaşım var yeter. İnsanlar günümüzde sahte davranıyorlar. Herkes para için arkadaşlık yapıyor. Paran ve biraz espri yeteneğin varsa arkadaş yaparsın. Çok kafa yorulcak bir şey değilmiş.

20 yaşındayım şu ana kadar ne kadar arkadaşım olduysa kendimi yine yalnız hissettim. Ben mi arkadaş seçemiyorum anlamış değilim. Nihayet bu sene üniversiteyi kazandım yazılım mühendisliğine başlıyorum yarın. Umarım karşıma iyi birileri çıkar diye umuyorum. Çıkmazsa da kendi sessizliğimle takılırım artık. Hiç kimseyle anlaşamam diye özel yurtta tek kişilik odaya geçtim. Siz düşünün gerisini.

Geri
Yukarı