Yalnızım, arkadaşım yok, sevgilim yok, insanlarla nerede tanışabilirim?

Discord'dan arkadaş mı hah komikmiş 5 yıl boyunca Discord'dan konuştuğum ve ufak bir ortamımız vardı vardı adam eksik diye 2 kişi çağırmıştık sonrasında 2 günde bana postayı koydular 1 haftadır arkadaş grubunda olan kişilerle takılmaya başladı çağırıyordum gelmiyordu meğerse benden gizli grup oluşturup herkes orada konuşuyorlarmış.

Dışarıya çıkacaksın alışveriş merkezi kahveciler vs. gibi yerlerde insanlar takılmak için çıkar gidersin sorarsın katılabilir miyim falan diye zaten canavar değillerse kabul ederler diye düşünüyorum canavara benzemiyorsan tanışırsınız falan muhabbettin sararsa numaralarınızı alırsınız onlar seni çağırır sen onları çağırırsın falan.
Başınıza gelen olay konusunda haklı olduğunuz durumlar var tabii ki de. Sanal ortamlarda tanışmak, yüz yüze görüşmenin yerini tutamaz. Ancak her zaman böyle bir durum ile karşılaşılacak diye bir şey yok. Ben de Discord üzerinden arkadaş edindim. Gerçek hayatta da görüşüyoruz. Hala iletişim halindeyiz. Önemli olan arkadaş seçimlerini iyi yapması. Özellikle sadece oyun amaçlı durumlarda dediğiniz durum çok yaşanabilir. Benzer şekilde dışarıdaki insanlar ile de iletişim kurarken de böyle bir sonuçla karşılaşabiliriz. Burada ki problem insanlarda aslında. Discord da olsa gerçekte de olsa insanlar sana karşı tutumları değişebilir.

Yalnızım, arkadaşım yok
Bu sizin probleminiz. İnsanlar belli problemleri başka şeylere yıkmayı çok severler hatta başkasının problemlerini de yıkıyorlar misal kiloluyum millet hastalıktandır baktır şöyledir baktır diyor hayır abi hayvan gibi yiyorum ve yemeyi seviyorum bu yüzden kiloluyum.

Şimdi kendinize sorun niye yalnızsınız.

Cevap bulamadıysanız okumaya devam edin.
Konuşmayı bilmiyor ve korkuyorsunuz, ileride derin psikolojik sorunlar yaratır. İnsanlardan çekiniyorsunuz. İnsanlarla iletişim kurmayı tercih etmiyorsunuz. Durduk yere hiçbir şey olmadığı gibi durduk yere hiç bir şey olmaz, her şey sebep sonuca bağlıdır.

Öncelikle ağzınız laf yapsın yoksa kimse size bakmaz. Bir şeyler öğrenmek bunun ilk kuralı akıcı konuşmak ikinci opsiyonel kuralı, akıcı konuşmak eğer akıcı konuşamıyorsanız bunu eğlenceye vurun(yanlış telaffuzda saçma hareketler, kendine kızmalar gibi).

Dışarı çıkın yeni ortamlara girin, tanıdıklarınızın tanıdıklarıyla tanışın, millete selam verin, aktiviteler edinin, gezin tozun, kadınlara iltifat edin, yeni insanlarla tanışın ne bileyim değişik aktiviteler yapın illaki insanlar çıkacak karşınıza.

"Kanka dc gir oyun arkadaşı bul" devri Skype döneminde bitti.

Giyim kuşama önem gösterin, özel bir parfüm bulun insanlar sorsun(muhabbet muhabbet açar), her şeyi deneyimleyin(iyi ya da kötü), oturuş kalkışınıza dikkat edin.

En önemli kısma geldik, kendinizi geliştirin. 2 kelime ama o kadar önemli ki yazdığım tüm satırlar 2 kelimeye sığıyor ben sadece anlayın diye uzattım.

Hocam tanımadığın insanla Max yapıcağın aktivite 5-10 saniye göz göze gelmek yoksa bu dönemde kimse önüne Gelen'e muhabbete girmiyor kolay kolay lisede veya üniversitedeyse arkadaş bulması kolaydır konu sahibinin.
Arkadaşın hiç yaptığı bir etkinlik yok mu? Spor olsun, okula gitmek olsun. En basitinden okulda birisi ile tanışmak daha kolaydır.

"-Merhaba, tanışabilir miyiz?"
"+Evet. Tanışabiliriz."

En kötü hayır der. Herkes hayır diyecek bir şey yok. "Arkadaş olabilir miyiz?" de diyebilir.

Kadınlarla konuşmak çok basit olduğu için sevgilin yok. Yerde gül bulup Eminönü'nü turlayıp Japon aramıştım tutarsa diye. Markete giriyorum kasiyerle sohbet ediyorum. Dışarıda soru soruyorum muhabbet ediyorum. Sorun kendinizi kasmak ve hayır/ters cevap yersem biteceği korkusuna kapılmak.

Kadınlarla konuşmak çok basit olduğu için sevgilin yok. Yerde gül bulup Eminönü'nü turlayıp Japon aramıştım tutarsa diye. Markete giriyorum kasiyerle sohbet ediyorum. Dışarıda soru soruyorum muhabbet ediyorum. Sorun kendinizi kasmak ve hayır/ters cevap yersem biteceği korkusuna kapılmak.
Buna da özgüven deniyor. 2 temel konu kendinizi geliştirmek ve özgüven kazanmak.

Arkadaşın hiç yaptığı bir etkinlik yok mu? Spor olsun, okula gitmek olsun. En basitinden okulda birisi ile tanışmak daha kolaydır.

"+Evet. Tanışabiliriz."

En kötü hayır der. Herkes hayır diyecek bir şey yok. "arkadaş olabilir miyiz?" de diyebilir.

Hocam ben hayatımda hiçbiriyle tanışabilir miyiz demedim liseyi bitireli çok oldu ama 9.sınıfta sıraya oturdum bayağı heyecanlıyım böyle ama terliyorum da yanıma bir eleman oturdu hemen merhaba aabisi ayağı çektim oda merhaba dedi sonra muhabbet tarihten başladı HIP hop kültürüne kadar gitti yani herkes mi böyle yoksa sadece ben mi bilmiyorum da hiç kimseye arkadaş olalım mı demedim muhabbet girdimi araya zaten arkadaşlık oluveriyordu.

"+Evet. Tanışabiliriz."

En kötü hayır der. Herkes hayır diyecek bir şey yok. "Arkadaş olabilir miyiz?" de diyebilir.
Üniversite bitti kpss ye giricem

Üniversite bitti kpss ye giricem
Bu yaştaysanız acilen psikolojik destek alın. Majör depresyon çıkacaktır büyük ihtimalle üstüne ilaç verirler 2 ay kullanın sonra ilaçları bırakın o ilaçların ne olduğunu anlayıp hayata geri dönüyorsunuz, denendi onayladı :D.

Geri
Yukarı