Derhsanede insanlarla nasıl tanışabilirim?

Arkadaşlar dershaneye yazıldım ama yalnızlık olmuyor kimse bana soru sormuyor yeni geldiğimde soru sorulurlar diye heyecanlanmıştım kimse bir şey demedi nedense bu arada kızlar daha fazla benim için daha iyi bir tane kızı kestirdim öyle çok abartılı giyinmiyor nasıl tanışabilirim?

Arkadaşlar dershaneye yazıldım ama yalnızlık olmuyor kimse bana soru sormuyor yeni geldiğimde soru sorulurlar diye heyecanlanmıştım kimse bir şey demedi nedense bu arada kızlar daha fazla benim için daha iyi bir tane kızı kestirdim öyle çok abartılı giyinmiyor nasıl tanışabilirim?

Direkt yanına gitme kendini belli et. Yavaştan ve ağırdan yanına gitmeye başla. Bir de sana bir tavsiye vereyim. Giyi mine göre karşı cins eleyeceksen baştan elenen sen olursun reis.

-Merhaba, yaa şey matematik notlarını yazamadım da eğer sende var ise bana atar mısın, gerçekten o konuyu da tam anlamıyorum, çalışmam lazım.

*Tabii atarım numaranı ver WP'den konuşuruz.

-05*********

*İstersen o konuya beraber çalışabiliriz.

-Neden olmasın dershaneden sonra kütüphaneye gidebiliriz.

Klasik Türk aşk dizilerinin başlangıç sahnesi, bu tarzda bir konuşma yapabilirsin veya dershane grubu var ise oraya da katılabilirsin orada biraz aktif olursan ve güzel esprilerin olursa konuşmaya başlarsınız. 😉

Direkt git ve konuş bana hep garip gelmiştir ortada bir konu yokken ne konuşacaksın ki?

Zaman zaman yeni olduğum bir ortamda insanlarla tanışmak için kullandığım taktiği veriyorum:Etrafı iyice dinle ilgini çeken bölgeyi tespit et mümkünse sonraki gün daha yakına otur ve doğru anı bekle (konuştuğu kişinin bilgisinin eskik kaldığı veya yanlış olduğu) o an geldiğinde hamleni yap araya bilginle gir itici olup konuşmada kalmaya çalışma ama cevap verip kaçma da o ayar önemli spontane gelişmiş gibi olman çok önemli beni hiç yüzüstü bırakmadı güzel tekniktir :D
Sadece kız durumunda değil yakın arkadaşlarımın çoğu ile de bu şekilde tanıştım.

Son düzenleme:
Yani öyle soru sorabilirsin, öyle öyle heralde tanışıklığınız artar arada muhabbet etmeye çalışabilirsin, ders hakkında bir şey sorabilirsin, ama çok fazla tekrarlarsan belki sıkabilir bu soru sorma, veya not isteyebilirsin. Aklıma bunlar geldi yani, direkt gidip "Naber" falan diyip tanışmayada çalışabilirsin gibi. Aklıma bunlar geldi.

Konuşmalara spontane biçimde ucundan katıl ama maydanoz olma. Severlerse ortamın içine girersin bir şekilde. Sadece kızı hedefe alırsan baştan kayıp bu arada, dershanedekilerin geneliyle kaynaşmaya çalışman lazım hocam. Kız sana uyarsa yakınlaşırsınız zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı