Yalnızlık

wontagadra

Hectopat
Arkadaşlar aslında bu ilk yalnızlığım değil. Bundan önce hep yalnızdım fakat kendime yeni bir sayfa açmıştım. Hayatıma yeni ve kaliteli insanlar girdi diye çok sevinmiştim. Kisa bir süre içinde onlar da gitti. Ben yine yalnız kaldım. Ağır sevgi eksikliği yaşayan birisiyim. Kimsenin bana para dışında verdiği bir şey yok. Sadece bir yudum sevgi istedim. Artık ayakta bile duramıyorum. Kendimi nasıl toparlarım nasıl dimdik dururum bana bir yol gösterir misiniz?

Arkadaşlar aslında bu ilk yalnızlığım değil. Bundan önce hep yalnızdım fakat kendime yeni bir sayfa açmıştım. Hayatıma yeni ve kaliteli insanlar girdi diye çok sevinmiştim. Kisa bir süre içinde onlar da gitti. Ben yine yalnız kaldım. Ağır sevgi eksikliği yaşayan birisiyim. Kimsenin bana para dışında verdiği bir şey yok. Sadece bir yudum sevgi istedim. Artık ayakta bile duramıyorum. Kendimi nasıl toparlarım nasıl dimdik dururum bana bir yol gösterir misiniz?
Beni hatırlarsınız belki :) Bende yalnız olan biriyim. Ama çoğu insanın sahte duyguları varken, kötü niyetli iken yalnızlık bir artı aslında. Bazen akışına bırakmak gerek. Bu arada dostum ben hala aynı discord hesabını kullanıyorum. Dertleşmek ve sohbet etmek istediğin her an yazabilirsin :)

Seninkisi yalnızlık değil insanlar yalnızlık için neleri veriyorlar keza her yiğidin harcı değil. Biraz ilgi istiyorsunuz sanırım. Kendinizi meşgul edecek hoşunuza giden şeyleri yapın mesela müzik dinlemek, yazı yazmak, dergi okumak, iki üç tur atın etraftaki insanları gözlemleyin oturun bir yerlerde. Hayatta daha derine daha büyük sıkıntıları gözden geçirin. Ve sizinle olacak insanlar illaki olacaktır Zaman zaman gideceklerini de bilin. Aslolan samimiyet ve değerli olanlardır. Yalnızliginizla gurur duymalisiniz, kendinizi de çok hirpalamayin

İnsanlara çok anlam yüklemeyin. Günümüzde sevmek, sevilmek, gerçek dostluklar, gerçek aşklar pahalı şeyler. Çıkarları için bir taraflarını satmaya dünden hazır birçok insan var. Sizi var eden bu tipler olmadığı gibi sizi yok edenler de bu tipler olmayacak. Sen seninle olduğun sürece yalnız değilsin, kendine yetmeyi öğrenmen gerekiyor en başında.

Ha insan duygusal bir varlıktır. Sevmek ister, sevilmek ister, ilişki ister. Bunlar çok doğal. İşte olay burada kopuyor. Önemli olan sevilmeye, sevmeye layık birini bulabilmekte. Hatırladığım kadarıyla yaşı genç bir arkadaşımızdın. Önüne binlerce kişi çıkacak, daha 20'lerini bulmadan ayakta bile duramıyorum dersen ilerleyen vakitlerde hiç kalkamazsın oturduğun yerden...

7-8 ay önce enkaz altında kalmış 3 küsür yıllık ilişkim bitti. Üzdü mü, evet. Ama kendimi alkole verip, gereksiz deprosyanlara girip sabahları işe geç kalmadım :) 7-8 ay kafa mı dinledim, 1 hafta önce de çok güzel bir hatunla yeni bir ilişkiye başladım, ... et demek gerekiyor bazen, benden değerli mi lan demek gerekiyor bazen. Yoksa çekilmez bu hayat.

Son düzenleme:
Sen kendini sevmezsen, kimsede seni sevmez. Kendine değer verebildiğin kadar, kendini sevebildiğin kadar güçlüsün bu hayatta. Hayatımız hep bir mücadele, hep bir arbede. Tekrar ayağa kalmak için birini beklemek yerine kendinden güç almalısın.

Soruna gelecek olursak, kendini sevmek için kendini ne kadar iyi tanıdığını farketmen lazım. Seni sen yapan nedir mesela? Tanımıyorsan kendini keşfetmeye başla. Kendini yeteri kadar tanıyorsan, vaktini yeteneğinin olduğu ilginin olduğu alanlara ver. Bir şeyler üret. Ürettikçe göreceksin kendini sevmeye başlayacaksın. Yaptıklarını gördükçe yapabileceklerini göreceksin. Sadece kafan hep meşgul olsun. Yatırımını hep kendine yap. Sen kendini sevmeye başladıkça, göreceksin ki çevrende sevilen biri olacaksın :)

Sen kendini sevmezsen, kimsede seni sevmez. Kendine değer verebildiğin kadar, kendini sevebildiğin kadar güçlüsün bu hayatta. Hayatımız hep bir mücadele, hep bir arbede. Tekrar ayağa kalmak için birini beklemek yerine kendinden güç almalısın.

Soruna gelecek olursak, kendini sevmek için kendini ne kadar iyi tanıdığını farketmen lazım. Seni sen yapan nedir mesela? Tanımıyorsan kendini keşfetmeye başla. Kendini yeteri kadar tanıyorsan, vaktini yeteneğinin olduğu ilginin olduğu alanlara ver. Bir şeyler üret. Ürettikçe göreceksin kendini sevmeye başlayacaksın. Yaptıklarını gördükçe yapabileceklerini göreceksin. Sadece kafan hep meşgul olsun. Yatırımını hep kendine yap. Sen kendini sevmeye başladıkça, göreceksin ki çevrende sevilen biri olacaksın :)

Beni bile gaza getirdin şimdi sıcacık yatağımdan kalkıp bir şeyler icat edesim geldi :D

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı