Yalnızlık

Beni hatırlarsınız belki :) Bende yalnız olan biriyim. Ama çoğu insanın sahte duyguları varken, kötü niyetli iken yalnızlık bir artı aslında. Bazen akışına bırakmak gerek. Bu arada dostum ben hala aynı discord hesabını kullanıyorum. Dertleşmek ve sohbet etmek istediğin her an yazabilirsin :)
Evet hatırladım teşekkür ederim en yakın zamanda yazacağım sana 🍋🍋
İnsanlara çok anlam yüklemeyin. Günümüzde sevmek, sevilmek, gerçek dostluklar, gerçek aşklar pahalı şeyler. Çıkarları için bir taraflarını satmaya dünden hazır birçok insan var. Sizi var eden bu tipler olmadığı gibi sizi yok edenler de bu tipler olmayacak. Sen seninle olduğun sürece yalnız değilsin, kendine yetmeyi öğrenmen gerekiyor en başında.

Ha insan duygusal bir varlıktır. Sevmek ister, sevilmek ister, ilişki ister. Bunlar çok doğal. İşte olay burada kopuyor. Önemli olan sevilmeye, sevmeye layık birini bulabilmekte. Hatırladığım kadarıyla yaşı genç bir arkadaşımızdın. Önüne binlerce kişi çıkacak, daha 20'lerini bulmadan ayakta bile duramıyorum dersen ilerleyen vakitlerde hiç kalkamazsın oturduğun yerden...

7-8 ay önce enkaz altında kalmış 3 küsür yıllık ilişkim bitti. Üzdü mü, evet. Ama kendimi alkole verip, gereksiz deprosyanlara girip sabahları işe geç kalmadım :) 7-8 ay kafa mı dinledim, 1 hafta önce de çok güzel bir hatunla yeni bir ilişkiye başladım, ... et demek gerekiyor bazen, benden değerli mi lan demek gerekiyor bazen. Yoksa çekilmez bu hayat.
Evet yeniden döndüm foruma teşekkür ederim tavsiyeleriniz için sizin yorumlarınızı da özlemişim hatırlanmam da o kadar mutlu etti ki anlatamam 😊

Arkadaşlar aslında bu ilk yalnızlığım değil. Bundan önce hep yalnızdım fakat kendime yeni bir sayfa açmıştım.
Yalnızlığın coğrafyası yok. Herkesin ışıkları söner, sokak lambasının yanmasını beklersin işte...

Benim için yalnızlık güzeldir, samimi olmayan insanlardan uzaktasın ve yalnızca kendin varsın. Sınıfta konuştuğum en fazla üç insan vardır, onlarla da samimi değilim zaten. Evde de aile ortamı içerisinde çok fazla sohbete giren birisi değilim, doğuştan böyle bir özelliğim var.

Sırf insanlar beni sevsin diye kendi kişiliğini değiştirmemelisin, seni seven öyle sevsin. İnsanların menfaatleri için kendi fikir ve düşüncelerinizden asla vazgeçmeyin, buna değmez.

Benim için yalnızlık güzeldir, samimi olmayan insanlardan uzaktasın ve yalnızca kendin varsın. Sınıfta konuştuğum en fazla üç insan vardır, onlarla da samimi değilim zaten. Evde de aile ortamı içerisinde çok fazla sohbete giren birisi değilim, doğuştan böyle bir özelliğim var.

Sırf insanlar beni sevsin diye kendi kişiliğini değiştirmemelisin, seni seven öyle sevsin. İnsanların menfaatleri için kendi fikir ve düşüncelerinizden asla vazgeçmeyin, buna değmez.
Bende aynı sizin gibiyim kendimi buldum bir an.

Kendi isteğinle ise gayet güzeldir, ancak sevilmiyorsa yalnızlık eziyet gibi gelebilir. Yalnızlığın rahatlığını aldıktan sonra birisiyle birlikte olma fikri bazen zora sokabilir insanı. Yalnız kalmayı bilen insan her zaman bir adım öndedir, kendini geliştirme yolunda bilmeyen insana göre avantajlıdır.

Yıllarca evde oturup oyun oynadım. Tanıdıklarım hikayelerine gezme ve arkadaşlarıyla eğlenme fotoları attıkça üzüntüm artıyordu. Evdeki saatin sesini duyuyordum. Derdim oluyordu anlatacak kimsem yoktu. Aynaya bakıyordum şu tipe bak diyordum. Hiç aşık olamıyordum. 1 kez cesaret edip aşık oldum. Sevdiğim şehirden taşındı. Ama geçti, sizinkide geçecek, herkesin imtahan'ı farklıdır sizinkide bu. Kendini sev, spora başla, şarkı söyle Ve GÜL.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı