Yanığa ne iyi gelir?

Ankara 06

Decapat
Makaleler
1
Elimi silikon yaparken yaktım. Ne iyi gelir parmağımda ufak bir yer beyazladı ve su topladı bunu en kısa sürede ne geçirir? 3-4 saattır elimi soğuk suda bekletiyorum(arada çıkırıyorum tabii) ne iyi gelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun. Ben tuz ile ovaladığımda acısı artmış ama kısa sürede iyileşmişti. Tavsiye ederim. Silverdin demişsiniz de @Megaton o kadarlık bir yanık değil gibi. Yanlış anlaşılmasın dediğim, ben de elimi yakınca kullandım çok yararını gördüm ama bu durum o kremi gerektirmiyor.

Furascin. Ucuz ve etkili. Eczacıya sorsanız o da söyler. Kesinlikle nöbetçi eczane aramaya değer. Başka yerde bulamazsınız zaten.

Mutlaka doktora gidin yanık ünitesi olan bir hastaneye. File çorap gibi bi sargı bezi sarıyolar ve kabuk bağlayıp soyulup geçiyor. Ne olduğunu bilmiyorum ama çok iyi geliyor. 2 gün açmıyosunuz o sargıyı.

Edit: küçük alansa alttaki paragrafa gerek yok.

Furascin. Ucuz ve etkili. Eczacıya sorsanız o da söyler. Kesinlikle nöbetçi eczane aramaya değer. Başka yerde bulamazsınız zaten.

Mutlaka doktora gidin yanık ünitesi olan bir hastaneye. File çorap gibi bir sargı bezi sarıyorlar ve kabuk bağlayıp soyulup geçiyor. Ne olduğunu bilmiyorum ama çok iyi geliyor. 2 gün açmıyosunuz o sargıyı.

Eğer yanık büyük ise veya kötü bir durumda ise plastik cerrahi ye görünmekte fayda var tabii bu virüs lü şartlarda dışarı çıkmak ne kadar doğru olur bilmem yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı