Yanlış öneri yapan ya da bilgisiz arkadaşlara hakaret edilmesi

Bir konuda yeterli bilgiye sahip değilsen yada emin değilsen ya cevap yazmazsın ya da ''arkadaşlar emin değilim ama bu ürün daha iyidir'' şeklinde cevap verirsin yanlışın varsa bilenler doğrusunu söylerler. Bana hakaret ettiler yok bilmiyorum diye laf attılar böyle ağlamayın, kirlilik yapıyorsunuz.

Örnek olarak verdiğin sorularda ben yanlış bir duruma veya hakarete rastlamadım. Diğer üyeler zaten cevabı vermişler, eğer bir konuda bilgi sahibi değilsen, hiç konuşma daha iyi.

Mesela siz R5 1600'e A320 anakart önermişsiniz. Başka bir kişide neden A320 önerdiğinizi anlamayıp "Bunu önermenin mantığı nedir?" diye sormuş. O kişi "Şu kullanıcı R5 1600 gibi bir işlemciye A320 anakart önerdi. Acaba neden? Bir bildiği vardır, bu işin arkasında bir mantık vardır illaki..." diye düşünmüş olabilir. Böyle bir soru sorulduğunda neden devasa bir suç işlemişsiniz gibi düşündünüz anlamıyorum.

FX önerilmesi de aynı şekilde. Artık Ryzen çıkalı 10 ay oldu. İnsan ister istemez bu işin mantığını arıyor, neden böyle bir öneride yapıldığını merak ediyor.

8. nesil yerine de Skylake önermeye gelelim. Skylake işlemciler çıkalı iki buçuk yıl oluyor. Hadi 8. nesil yerine 7. nesil önerirse anlarım da gidip 6. nesil önermek, o kişinin teknolojiyi, güncel bilgileri takip etmediğini gösterir. Yine, böyle bir öneri yapılınca insan ister istemez bu işin mantığını arıyor.

İnsanlar sizin önerinize göre para harcıyolar, o kişinin biriktirdiği/kazandığı para sizin 1 dakikalık ego tatminize gitmemeli.Madem sinir oluyorsunuz bilmeden yorum yapmayın, olaki yaptınız diretmeyin bir konu hakkında.
Diretmiyorum, diretmiyorum arkadaşım. Adam gibi "Önerilmez.," demelerini bekliyorum. Yoksa beni burada bilen bilir cahilliğim yok.

Bence insan başkalarından önce kendini eleştirmeli. Kendinizin yaptığını, insanlardan yapmamasını bekleyemezsiniz.

Buyurun: İşlemcilerdeki çekirdekler ve render performansları
:D Ne yapmışım orada merak ediyorum. Adam gibi soru sordum en sonunda da adam gibi sorduğum soruyu söyledim. Sorduğum soruyu anlamadınız diye de beni cahil yerine koydunuz. Cahil yerine konulunca da sinirlendim tabi. Suçlusunuz diyor Allah'ım ya. Orada kaç kişi benim üstüme geldi ona bakın önce.

Örnek olarak verdiğin sorularda ben yanlış bir duruma veya hakarete rastlamadım. Diğer üyeler zaten cevabı vermişler, eğer bir konuda bilgi sahibi değilsen, hiç konuşma daha iyi.

Mesela siz R5 1600'e A320 anakart önermişsiniz. Başka bir kişide neden A320 önerdiğinizi anlamayıp "Bunu önermenin mantığı nedir?" diye sormuş. O kişi "Şu kullanıcı R5 1600 gibi bir işlemciye A320 anakart önerdi. Acaba neden? Bir bildiği vardır, bu işin arkasında bir mantık vardır illaki..." diye düşünmüş olabilir. Böyle bir soru sorulduğunda neden devasa bir suç işlemişsiniz gibi düşündünüz anlamıyorum.

FX önerilmesi de aynı şekilde. Artık Ryzen çıkalı 10 ay oldu. İnsan ister istemez bu işin mantığını arıyor, neden böyle bir öneride yapıldığını merak ediyor.

8. nesil yerine de Skylake önermeye gelelim. Skylake işlemciler çıkalı iki buçuk yıl oluyor. Hadi 8. nesil yerine 7. nesil önerirse anlarım da gidip 6. nesil önermek, o kişinin teknolojiyi, güncel bilgileri takip etmediğini gösterir. Yine, böyle bir öneri yapılınca insan ister istemez bu işin mantığını arıyor.
Doğru. Yanlız onları bilgisizken öneriyordum söyleyeyim.

Karşındaki tanımadığın kişiye ''git biraz kitap oku, laf söylemeden önce okumayı öğren'' gibi ithamlarda bulunuyorsunuz. Oysaki o kişiler sizin sorunuza cevap yazmak için vakit harcıyor. Karşılığında hiçbir beklentisi olmayan insanlar üstüne bu cevapları alıyor. Siz ne hissederdiniz? Üstünüze gelen kimse de olmamış. Siz öyle anladıysanız bilemeyeceğim.

Karşındaki tanımadığın kişiye ''git biraz kitap oku, laf söylemeden önce okumayı öğren gibi ithamlarda bulunuyorsunuz. Oysaki o kişiler sizin sorunuza cevap yazmak için vakit harcıyor. Karşılığında hiçbir beklentisi olmayan insanlar üstüne bu cevapları alıyor. Siz ne hissederdiniz? Üstünüze gelen kimse de olmamış. Siz öyle anladıysanız bilemeyeceğim.
İlk önce o bana cahil muamelesi yaptı hatırlatırım. FX serisiymiş :D Bir tanesi de "Yahu Mi-Ma-Ri" demiş cahilmişim gibi. O konunun en sonunda da sorduğum soruyu yazdım zaten. Kimse de anlamadı o sorduğum soruyu. Kimsenin sormadığı sorular sormak suç değil diye hatırlıyorum ? Ayrıca miningçilerle ilgili bir konu açmıştım, tamam tartışma ortamıydı. Oraya girmeyeceğim fakat "O kadar kapasiten yok.," de ne demek ? Adam gibi tartışmak varken adamın üstüne atlamak nedir ? Gene mi bana, suçlu, diyeceksiniz ?
Karşındaki tanımadığın kişiye ''git biraz kitap oku, laf söylemeden önce okumayı öğren gibi ithamlarda bulunuyorsunuz.
Onlar da tanımadığı kişiye kapasiten yok, diyor ? Ben sadece üstüme gidildiğinde sinirlenirim, cevabını veririm. Durup dururken desem de daha sonra bi' pardon, derim.

Bir konuda yeterli bilgiye sahip değilsen yada emin değilsen ya cevap yazmazsın ya da ''arkadaşlar emin değilim ama bu ürün daha iyidir'' şeklinde cevap verirsin yanlışın varsa bilenler doğrusunu söylerler. Bana hakaret ettiler yok bilmiyorum diye laf attılar böyle ağlamayın, kirlilik yapıyorsunuz.
Ahahah :D onlardan birisisin sanırım. Yahu eskiden önerdim diyorum bak "Eskiden," bilgisiz falan değilim. Burada bilen bilir beni. Hakaret edilen yerler de var bir sürü sırf soru sordum diye. Gerçekleri yansıtmak ne zamandan beri kirlilik oldu ? Adamlara soru soruyorum (Jira'nın attıği konu) direk cahil muamelesi. Ayrıca bir arkadaş da "Kuduz köpek gibi.," demişti bana. Sorunca da benzetme yaptım hakaret değil diyor. O zaman benzetme yaparak ana avrat söveyim ben de ? Kirlilikmiş :D Sana da laf söylesinler bakalım ne diyorsun.

Karşıdaki kişinin mesajlarından rahatsız oluyorsanız veya şahsınıza hakaret yapılıyorsa bunu ''rapor et'' butonu ile bize bildirebilirsiniz. Fakat aynı şekilde cevap verirseniz iki tarafta suçlu duruma düşer.
O miningçilerle ilgili açtığım konuya bi' bakın. 10473393 tane hakaret var hem de kelimenin tam anlamıyla. Ben hakaret etmeden laf söyleyerek karşılık verince suç olmaz herhalde ?

Ben kendime laf söylettirmem, emin olmadığım konularda tek kelime dahi etmem, bir düşüncem konusunda da emin değilsem cümlemde bunu belirtirim yanlış olma ihtimalini de yazarım kimse yazdığıma güvenip de kötü bir sonuçla karşılaşmasın. Onlardan biri değilim doğruya doğru yanlışa yanlış derim. Seni kimin bilip kimin bilmediği inan ki bir gram umurumda değil eğer burada millet beni biliyor ben bilgiliyim diye egonuzu tatmin ediyorsanız öyle yapmaya devam edin. Benzetme yaparak ana avrat söv banını yersin ama lafını da atmış olursun.

bir konuda bilgi sahibi değilsen, hiç konuşma daha iyi.
Eskiden yazdım onu ve o bir sürü daha "Hakaret," de var. Adam gibi önerilmez diyebilirlerdi.
egonuzu tatmin ediyorsanız
"Cahil değilim.," diyorum. Ben PC mühendisiyim diyen olmadı.
Benzetme yaparak ana avrat söv
Hani doğruya doğru ? Orada benzetme yaparak bana köpek dediğine bir şey dememişsin hani :D Ayrıca kendinin iyi olduğu yeri söylemek, gururlanmak egoistlik değildir yani onu da söyleyeyim. Bu hayatta soru sorulunca o kadar bilgisiz dendi ki, bir konu açarken mecburen "Bilgim var ama size danışmak istiyorum.," yazıyorum.

Ben kendime laf söylettirmem, emin olmadığım konularda tek kelime dahi etmem, bir düşüncem konusunda da emin değilsem cümlemde bunu belirtirim yanlış olma ihtimalini de yazarım kimse yazdığıma güvenip de kötü bir sonuçla karşılaşmasın. Onlardan biri değilim doğruya doğru yanlışa yanlış derim. Seni kimin bilip kimin bilmediği inan ki bir gram umurumda değil eğer burada millet beni biliyor ben bilgiliyim diye egonuzu tatmin ediyorsanız öyle yapmaya devam edin. Benzetme yaparak ana avrat söv banını yersin ama lafını da atmış olursun.
Zaten yanlışımı anlıyorum. Yanlışımı anlamadan da iyi bir yere gelinmez. Benim tek isteğim adam gibi, olmaz, denilmesi. Çok mu bu istediğim ?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı