Yanlış öneri yapan ya da bilgisiz arkadaşlara hakaret edilmesi

171775

Hectopat
Arkadaşlar neden burada bilgisiz veya yanlış bilgili arkadaşlara hakaret ediliyor? Bu foruma ilk girdiğimde R5 1600 için A320M önermiştim, yanlış bir öneri fakat direk şöyle atlamış;
"Bunu önermenin mantığı nedir?" devasa bir suç işledik sanki. Adam FX serisi öneriyor, evet yanlış fakat direk laf söylüyorlar; "Hangi mantıkla FX serisi önerdin?". Ayrıca kimse de bu şekilde çıkışlarına laf söylemiyor. Adam gibi bir dille doğrusunu söylese erir miydi, klavye eline mi yapışırdı, anlamak mümkün değil. Adam 6600K önermiş, evet yine yanlış fakat direk atlamışlar "8000 serisi varken SkyLake önermenin mantığı nedir?" diye. Yani ben de bazen böyle davranabiliyorum fakat anladığımda bi' "Pardon." diyorum. Kısacası ben bu insanlara sinir oluyorum. Sizin de yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bekliyorum.
Doğrusunu önereceksek, doğru dürüst konuşulmalı. Sonra o adam da kendisini savunmak için karşı çıktığında "Hem yanlış önerdi, hem karşı çıkıyor." muamelesi yapılıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediklerinde sonuna kadar haklısın. Böyle bir konu açmayı düşünüyordum siz erken davranmışsınız. Yapacak bir şey yok buradaki kişilerin çoğu böyle davranıyor.

"8000 serisi varken SkyLake önermenin mantığı nedir?"
Bu soruda yanlış bir üslup göremedim ben, gayet normal şekilde neden böyle bir öneri yaptığınızı sormuşlar bunda alınacak ne var ? Siz de kalkar şu sebeplerden dolayı skylake önerdim dersiniz olur. Canım cicin şeklinde mi sorsalardı soruları? Yapılan önerinin bir mantık içinde olması gerektiğini biliyorsunuz sizde.

Bu soruda yanlış bir üslup göremedim ben

Bence de yanlış bir hitap yok bu üslupta fakat kimi insanlar hataları yüzüne vurulduğunda çabuk sinirleniyorlar. Herkes bildiği konu hakkında konuştuğu zaman konu altında tartışma/hakaret vb. unsurlar oluşmaz.

Burada önemli ve ciddi tavsiyeler veriliyor ve forumun büyük bölümünü bu tavsiyeler oluşturuyor. Alınmayın lafım size değil ama gelip burada mağazalarda yapılanlar gibi mantıksız ve güncelliğini yitirmiş sistemler ve donanımlar tavsiye etmek doğru olmaz. Bu tarz tepkilerde de sorun yok. Tavsiye verirken çok dikkatli olmak lazım. Yoksa buradan tavsiye istemenin bir mantığı kalmaz.

Takılma bunlara yaptıkları yanlış çok haklısın bu konuda. İtiraz eden sana o davranışları sergilemiş ya da sergileyebilecek olan kişilerdir. Ben de çok gördüm yerin dibine sokulanları. Sen bilgim var diye yazıyorsun ve o bilginin yanlış olduğunu öğreniyorsun. Bu çok normal. Her bildiğin şey doğru olmayabilir. Hele bazı kişilere denk gelirsen yancıları da o konuya dahil olmuşsa oradan uzaklaş. Konu takibini bırak en temizi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı