Yanlış öneri yapan ya da bilgisiz arkadaşlara hakaret edilmesi

Her şeye savunma yapmak yerine 1 kez özeleştiri yapsanız, hiçkimseyle tartışmaya gerek kalmayacak.Her mesajınızda "Ben cahil değilim!" yazmasanız ve "Beni bilen bilir" laflarını bıraksanız, insanlara kafa tutmasanız sorunlarınız kolay çözülür.

Her şeye savunma yapmak yerine 1 kez özeleştiri yapsanız,
Zaten yapıyorum. Üstte yazdıklarımı okuyabilirsin ama gene yazacağım. O kadar insan bana "Takma, zaten onlar hakaret amacıyla yazmadı.," falan demek istediler. Anlıyorum fakat bu forumda öyle bir tarzla yazıyorlar ki sinir ediyorlar insanı bazen. Ben bunun tartışmasını yapıyorum.

insanlara kafa tutmasanız sorunlarınız kolay çözülür.
Hocam kafa tutmuyorum insanlara. İnsanların da beni anlamasını bekliyorum sadece. O Jira'nın attığı konuya bakabilirsiniz adam direk FX benzetmesi yaparak cahil muamelesi yapmış ben karşılık verince suçlu ben oluyorum işte :(
Kesinlikle hiçbir zaman kavga başlatmam, ters davranmam. Davransam da özür dilerim daha sonra.

Öy le bi' adam buldum hocam isterseniz bakın.
6000 TL Sistem Toplama Rehberi
Burada i5 8600k mı yoksa ryzen 5 1600x mi daha iyi olur (ağırlıkla render.) bu yorumun altındaki "Z" isimli kişiye attığım yanıtlara bakabilirsiniz. (Küfür falan ettim çünkü adam daha önce başka bir videoda milletin annesine sövüp yorumu silmişti bir kişi de ss alıp atmıştı orayı.)

Açık konuşmak gerekirse gram merak etmiyorum. Kim kimin anasına sövmüş. Kim ne için yanlış bilgi vermiş. Kim kimle tartışmış. Gerçekten sıkıldık. Technopat'ta zaten böyle şahıslar oldukça var. Terbiyesiz konuşanları saymıyorum bile...

İlk o bile küfür etse, küfür etmek her zaman yanlıştır. Yaptıklarınızı kınıyorum.

Dürüst olmak gerekirse bunu ben de yapıyorum bazen. Ama fark ettiğimde özür diliyorum.

Sanırım bunun yapılmasının nedeni öyle direk yanlış bilgilendirici mesajlar geldiğinde "Niye araştırmadan atıyor ki? Bunu daha önce defalarca anlattık." içgüdüsü oluşması :D "56546496544 söyledik öyle değil diye." gibi yani.
Her ne olursa olsun bu foruma yakışmıyor bu cevaplar :)
Dipnot : Çok mesaj vardı okumadım direk sona geçtim.

Piyasada daha iyisi bulunan parçalar yerine güncel olmayan parçayı hiç bir açıklama yapmadan birisi önerirse karşısına bu şekilde kontra yanıtlar gelir. Kimse kusura bakmasın gelen tepkilere alınganlık yapacaklarsa o zaman neden güncel olmayan parçayı önerdiğini baştan o kişi izah etsin. Fiyatı mı makul toplamda daha performanslı mı sebep her neyse açıkça belirtsin ki o kişi sonrasında bu şekilde gelecek cevapların önüne geçsin.

Örneğin birisi 4000 TL sisteme FX 8350 koyup hiçbir açıklama yapmadan önerirse başka birisi 8350 almaması gerektiğini uzun cümlelerle o kişiye karşı kırıcı olmadan izah etmek zorunda değildir. Önce öneriyi yapan açıklamasını yapmalıdır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı