Yanlış Teknolojik Ürünü Seçmek

yakohno

Decapat
Bu yanlışın yapılmasının en büyük nedeni ürünün kullanım amacını belirlememek ve gereksiz özelliklere fazladan para harcamak.

Kısaca şunu belirtmekte fayda var: Para ya bir insanı sömürerek kazanılır ya da sömürülerek kazanılır. Benim bu konuyu açmamın en büyük nedeni ikinci şekilde parayı kazanan insanların daha çok mağdur olmaması. Neden daha çok mağdur olmaması? Çünkü bu insanlar işgüçlerini satıyorlar ve işgücünün değerini tartışmak saçma olur.

Bundan da kısaca bahsettiğimize göre gelelim başlıktaki olaya. Aslında bu olayın en temeli neyin alınıp neyin alınmayacağı fakat ben bu konuya girmeyeceğim. (Bir şekilde almanızın gerekli olduğunu farz ediyorum.) Şimdi teknoloji ürünlerinde var olan her özellik fazladan masraf demektir. Bu doğrultuda o ürünü ne için kullanacağımız burada kritik nokta. Bunu belirledikten sonra işiniz kolay. Güvenilir markaların arasından kullanacağınız amaca hitap eden özelliklere sahip ve kullanıcı yorumları olumlu olan en ucuz ürünü satın almak.

Asıl meseleyi bitirdiğimize göre şimdi forumda benim dikkatimi çeken ve burada bahsettiğim olaydan kaynaklanan sorunla ilgili tavsiyede bulunmak istiyorum. Bir ürün önerisi isterken lütfen ne amaçla kullanacağınızı belirtin ve öneri yapacak arkadaşlar sizde lütfen ne amaçla kullanacağını göz önünde bulundurarak öneri yapın.

Vaktinizi ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederim, iyi forumlar!

Yeni konular

Geri
Yukarı